Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Galeria
  • Impreza, będąca oddolną inicjatywą, organizowana jest z inspiracji Polsko-Syryjską Garażówką, która odbyła się w marcu tego roku, w Warszawie. Ma na celu zbiórkę funduszy na pomoc organizacjom wspierającym uchodźców i uchodźczynie i opiera się na zaangażowaniu bardzo wielu osób: mieszkańców, którzy wyprzedają niepotrzebne im rzeczy, gości, którzy zapewniają datki w zamian za upolowane na Wyprzedaży skarby oraz instytucji, organizacji i firm z Poznania, które wspierają to wydarzenia.

    Jeśli chcesz coś sprzedać lub masz inny pomysł, jak włączyć się w wydarzenie, wyślij zgłoszenie na generator@malta-festival.pl Uwaga – liczba miejsc jest ograniczona!
 Jeśli chcesz coś kupić – po prostu przyjdź.
     

  • From Poznań With Love to oddolna inicjatywa grupy poznanianek. Są wśród nas studentki i absolwentki, wykładowczynie, pracownice kultury, aktywistki, feministki, działaczki lokalne. Grupa zawiązała się w grudniu po tym, jak z wolontariatu w obozie dla uchodźców w Nea Kavala w Grecji wróciła jedna z inicjatorek. W odpowiedzi na apel o pomoc stworzyłyśmy kampanię crowdfundingową na portalu PolakPotrafi, dzięki której uzbierałyśmy 26 793 zł na zakup podstawowych produktów spożywczych dla mieszkańców i mieszkanek obozu w Nea Kavala. Zbiórce towarzyszyła akcja pisania listów – ponad 200 listów od dzieci i dorosłych z Polski trafiło do mieszkańców i mieszkanek obozu.    Stowarzyszenie "Lepszy Świat" działa w Poznaniu już od 11 lat. Zajmuje się pomocą społeczną, edukacją i promocją wolontariatu. Wspiera oddolne inicjatywy i angażuje społeczność lokalną do działania. Promuje międzynarodową i społeczną solidarność, prawa człowieka i zrównoważony rozwój.