Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Galeria
 • Czy sztuka może należeć do obszaru dóbr wspólnych? Czy artyści i nie-artyści mogą razem wprawiać się w jej użyciu poza ekskluzywnym "światem sztuki", z dala od galerii i centrów kultury? Przekonamy się o tym w ramach serii działań integrujących publiczność festiwalu, które będą towarzyszyły programowi tegorocznej edycji Generatora Malta.

  Do aktywnego przygotowania tej części programu i jego praktycznego i performatywnego wdrażania w przestrzeni publicznej zostali zaproszeni członkowie nieformalnej grupy artystów i aktywistów, którzy pod nazwą „Intervalo Escola" pracowali w ramach wystawy-spotkania „Gotong Royong. Rzeczy, które robimy razem" w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie oraz interdyscyplinarny zespół złożony z twórców mieszkających i pracujących w Poznaniu. Z połączenia sił, energii i praktyk zrodzi się program różnych aktywności, których siedzibą będzie przestrzeń placu Wolności w Poznaniu.

  Narzędziami używanymi przez grupę będą inicjowane często niespodziewanie debaty, spacery, interwencje i sytuacje artystyczne, a zaprojektowane specjalnie na tą okazję, przestrzenie dialogu przyjmą formę archetypicznych miejsc schronienia, specyficznych baz dla powstałych spontanicznie grup inicjatywnych, w których ukuwają się w drodze wspólnej dyskusji dalsze plany działań i rewolucyjne pomysły, które mają różne omawiane problemy zmienić w propozycje rozwiązań.

  czwartek / 21.06.2018 / 18:00 / warsztaty z make-upu nad jeziorem Strzeszyńskim

  Jak wykonturować twarz, jak zakryć swoje brwi, jak dokleić rzęsy, czy pomalować usta? Warsztaty charakteryzacji HOW TO MAKE YOURSELF UP: TRANSFORMACJE, to rozszerzenie motywu płynnej tożsamości, którą zmieniamy z bardzo prostym gestem nałożenia make-upu. Praca przewiduje podział na pary bądź indywidualną naukę przed lustrem. Zapewniamy podstawowe kosmetyki dla 5 par, mile widziane zabranie własnych szalonych akcesoriów do makijażu. Im więcej kolorów i brokatów, tym lepiej! Warsztaty odbywają się na zewnątrz, każdy będzie mógł zobaczyć uczestników, ich przemiany, bądź proces powstawania makijaży.
  Zgłoszenia pod adresem: ewelinacichocka4485@gmail.com

  piątek / 22.06.2018 

  gimnastyka poranna 10:30
  śniadanie 11:00
  działania grupy 13:00–17:00
  spacer performatywny 17:00–19:30 

  skład grupy: Aleksander Błaszkiewicz, Ewelina Cichocka, Izabela Sitarska Łukasz Tomaszewski

  Akcja grupy polega na oswajaniu potencjału życia na placu Wolności, w piątek przekształcimy miejsce działając na zasadzie side specific – wykorzystując wszelkie konstrukcje i działając w odpowiedzi na zastaną rzeczywistość. Oferując swoje towarzystwo, wiedzę, czas, przybliżamy nasze wcześniejsze działania i generujemy możliwość stworzenia dla siebie roli w naszym układzie. Tworzymy także sieć jednostek kreatywnych miasta, które ingerują swoją tożsamością w układ osób scalonych.

  sobota / 23.06.2018

  śniadanie 11:00
  otwarte studio muzyczne 13:00–19:45

  prowadzenie: Łukasz Tomaszewski

  Elvira – DJ i producent z Poznania – zaaranżuje w bazie otwarte studio muzyczne, gdzie wsłuchamy się i zaobserwujemy proces powstawania elektronicznych kompozycji. Do Elviry dołączą kolejni muzycy związani ze środowiskiem poznańskim. 

  Zespół: Alicja Wysocka / Ola Rusinek / Adelina Cimochowicz / Agata Grabowska / Mateusz Kowalczyk / Kasia Sztarbała / Jana Szostak / Dawid Misiorny / Aleksander Błaszkiewicz / Iza Sitarska / Łukasz Tomaszewski / Edka Jarząb / Marcin Jarysz / Ewelina Cichocka
  Inicjatorzy: Joanna Pańczak, Agnieszka Różyńska, Basia Bilon, Krzysztof Łukomski