
Jak dojechać?
Poznań jest dobrze skomunikowany pod względem transportu publicznego i mikromobilności. Na wydarzenia odbywające się w tym miejscu dojazd jest możliwy różnymi środkami transportu.
Komunikacja miejska
- autobus – przystanek autobusowy „Dworzec Zachodni” znajduje się w odległości 170 metrów od hali 2; na ulicy Zachodniej
- tramwaj – przystanek tramwajowy ”Dworzec Zachodni” znajduje się w odległości 50 metrów od hali 2, na ulicy Głogowskiej lub przystanek tramwajowy „Most Dworcowy” znajduje się 250 metrów od hali, na ul. Roosevelta.
To wydarzenie znajduje się w strefie biletowej A. Bilety na komunikację miejską zakupisz w formie:
– papierowej, w biletomatach zlokalizowanych na części przystanków, w Punktach Obsługi Klienta ZTM oraz Punktach Sprzedaży Biletów. Więcej informacji o biletach, ulgach na nie oraz lokalizacje punktów sprzedaży biletów znajdziesz na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu: wszystko o biletach.
– elektronicznej, za pomocą znajdujących się w tramwajach i autobusach terminali do sprzedaży biletów za pomocą zbliżeniowych kart płatniczych lub poprzez aplikacje: moBILET, SkyCash, GoPay, jakdojade.pl, zBiletem
Komunikacja podmiejska
- pociąg – hala 2 znajduje się 150 metrów od wyjścia z Dworca Zachodniego
Samochód
Jest możliwość podjechania pod bramę nr 9 na zasadzie „kiss&ride”
Parking: Hala znajduje się w Strefie Płatnego Parkowania, obowiązuje ona od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-20.00 oraz w soboty w godz. 8.00-18.00. Opłaty za parkowanie uiszcza się w parkometrach zlokalizowanych przy ulicy (część parkometrów przyjmuje wyłącznie bilon) lub poprzez aplikację.
Najbliższe miejsca parkingowe znajdują się vis’a’vis bramy nr 5, wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej. 500 metrów od hali, na ulicy Zwierzynieckiej 7 (na tyłach Concordia Design i hotelu Sheraton) znajduje się płatny parking.
Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami: n
najbliższa koperta znajduje się vis’a’vis bramy nr 5, na ulicy Grunwaldzkiej. Postój uprawnionych aut na wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością miejscach stref płatnego parkowania jest bezpłatny. W przypadku zajętej koperty dozwolone jest zaparkowanie pojazdu na miejscu parkingowym przylegającym bezpośrednio do zajętego miejsca.
Hulajnoga
W Poznaniu działają wypożyczalnie hulajnóg elektrycznych obsługiwane przez operatorów, jak Uber/Lime, Bolt czy Dott. Istnieje jednak obowiązek pozostawienia hulajnogi w punktach mobilności Hop&go, oznaczonych odpowiednio tabliczkami informacyjnymi z niebieskim dymkiem i białym napisem „Hop&go”. Obowiązek pozostawiania wypożyczanych hulajnóg w powyżej przedstawionych punktach dotyczy obszarów objętych Śródmiejską Strefą Płatnego Parkowania oraz Strefą Płatnego Parkowania, czyli Starego Miasta, Jeżyc, Wildy, Łazarza, Ostrowa Tumskiego, Śródki i Piotrowa. Niepozostawienie hulajnogi w wyznaczonym do tego celu punkcie Hop&go spowoduje brak możliwości zakończenia wypożyczenia i sprawi, że opłata będzie wciąż naliczana. W lokalizacjach poza strefami płatnego parkowania rekomenduje się pozostawienie sprzętu współdzielonego w punktach Hop&go, jednak nie jest to już obowiązkowe. Więcej informacji oraz lokalizacje punktów Hop&go znajduje się na stronie Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu: Mikromobilność
Rower
Poznań jest dobrze skomunikowany jeśli chodzi o ścieżki rowerowe. W Poznaniu znajduje się ponad 138 kilometrów ścieżek rowerowych i ponad 97 kilometrów ścieżek pieszo-rowerowych. Nie funkcjonuje już natomiast system wypożyczalni Poznańskiego Roweru Miejskiego. Stojaki do przypięcia rowerów znajdują się tuż obok, bądź w bliskiej odległości od punktów Hop&go opisanych powyżej w punkcie Hulajnogi.
Taksówka
W Poznaniu działa kilkanaście korporacji taksówkarskich. Informacje o nich wraz z numerami telefonu znajdują się na Oficjalnej stronie miasta Poznania: Korporacje TAXI w Poznaniu.
Taksówki dla osób z niepełnosprawnościami zapewnia firma Hanna Florczak „EURO-TAXI”. Z transportu można korzystać przez całą dobę. Uwaga! Taksówkę należy zamawiać z minimum 12-godzinnym wyprzedzeniem, telefonując pod numer 61 811 11 11 lub wysyłając maila na adres centrala@euro-taxi.com.pl. Więcej informacji znajduje się na Oficjalnej stronie miasta Poznania: Transport dla osób z niepełnosprawnością.
Miejsce wydarzenia
Hala 6 zlokalizowana jest na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Wejście do budynku
- Wejście do Hali nr 6 znajduje się od strony ul. Grunwaldzkiej, następuje przez bramę wjazdową nr 5. Hala 6 znajduje się tuż za bramą po prawej stronie. Samo wejście do hali 6 jest pozbawione barier architektonicznych. W czasie wydarzeń będzie znajdował się przy wejściu pracownik obsługi w koszulce festiwalowej i identyfikatorze festiwalowym.
- Bilety będą sprawdzane przy wejściu na wydarzenie przez obsługę ebilet. Można mieć je przy sobie w wersji elektronicznej, bądź papierowej. Osoby, które zakupiły bilet OzN prosimy o zabranie orzeczenia w celu okazania go obsłudze wraz z biletem.
Gdzie jest sala w której odbywa się wydarzenie?
Szczegóły wkrótce.
Przestrzeń, w której odbywa się wydarzenie
Szczegóły wkrótce.
Toalety
Szczegóły wkrótce.
Narzędzia dostępności
Do hali 6 można wejść z psem asystującym oraz z psem przewodnikiem, prosimy jednak o posiadanie ze sobą certyfikatu oraz aktualnego zaświadczenia o szczepieniu psa w celu okazania ich obsłudze.
Powrót / po wydarzeniu
Jeśli wydarzenie odbywające się w Hali 6 kończy się późno jest możliwość powrotu komunikacją miejską, zarówno autobusem (przystanek autobusowy “Bałtyk” znajduje się 300 metrów od hali, na ul. Bukowskiej lub przystanek „Rondo Kaponiera” znajduje się w odległości 450 metrów od hali; na Rondzie Kaponiera); jak i tramwajem (przystanek tramwajowy „Most Dworcowy” znajduje się 750 m od hali 6, na ulicy Roosevelta
Wsparcie przed i w trakcie wydarzenia
Jeśli potrzebujesz informacji na temat konkretnych rozwiązań z zakresu dostępności przestrzeni lub wydarzenia festiwalowego, to daj nam tylko znać. Możesz napisać maila na adres: natalia.dabrowska@malta-festival.pl lub zadzwonić/wysłać wiadomość tekstową na numer: +48 691 058 711.
Jeśli potrzebujesz wsparcia podczas wydarzenia, powiedz o tym wolontariuszom ubranym w festiwalowe koszulki i identyfikatorami na szyi lub pracownikom ochrony. W nagłych wypadkach dzwoń na numer: +48 691 058 711