Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Konfrencja prasowa w Poznaniu: Michał Merczyński, dyrektor Malta Festiwal Poznań / fot. Jakub Wittchen
GaleriaKonfrencja prasowa w Poznaniu: Michał Merczyński, dyrektor Malta Festiwal Poznań / fot. Jakub Wittchen

 

Festiwal Malta odbędzie się w innym terminie, prostoomuzyce.pl, 23.04.2020

W obliczu ciągle zmieniającego się scenariusza, w czasach tak niespotykanej niepewności, wreszcie w czasach ograniczeń dotyczących organizacji imprez masowych i swobodnego przepływu osób, zapadła decyzja, że 30. edycja Malta Festival Poznań nie odbędzie się w planowanym terminie 19–28 czerwca 2020 roku.

30. edycja Malta Festiwal Poznań nie odbędzie się w czerwcu, codziennypoznan.pl, 23.04.2020

Kultowy festiwal, który od 30 lat tworzy kulturalny Poznań i na stałe wpisał się w kalendarz kulturalny stolicy Wielkopolski miał odbyć się w dniach 19-28 czerwca 2020. Niestety, z uwagi na pandemię koronawirusa, z którą zmaga się świat, mając na względzie bezpieczeństwo widzów, artystów i osób pracujących przy produkcji, organizatorzy podjęli decyzję o przeniesieniu imprezy na inny termin. Jak zapoewniają, wydarzenie z pewnością się odbędzie, gdy będzie to bezpieczne dla każdej ze stron.

Festiwal Malta odbędzie się w innym terminie, Karolina Fiałkowska, rytmy.pl 23.04.2020

Organizatorzy poznańskiego Festiwalu Malta poinformowali, że tegoroczna, jubileuszowa edycja wydarzenia nie odbędzie się w czerwcu.

Festiwal Malta nie odbędzie się w planowanym terminie. Nostalgia dopiero w 2021 r., Marta Kaźmierska, wyborcza.pl, 22.04.2020

- Istota Malty polega na tym, że ludzie są razem, w radosnym i szczęśliwym tłumie. Dziś z powodów prawnych i epidemiologicznych jest to niemożliwe - mówi Michał Merczyński, dyrektor festiwalu

Poznański Malta Festival przełożony, niezalezna.pl, 22.04.2020

Tegoroczna, 30. edycja Malta Festival Poznań nie odbędzie się w planowanym terminie 19–28 czerwca – poinformowali organizatorzy festiwalu. Zmiana ma związek z epidemią koronawirusa, nowy termin na razie nie jest znany.

Tegoroczny Festiwal Malta nie odbędzie się w czerwcu!, Seweryn Lipoński, wtk.pl, 22.04.2020

Zaplanowany jak zwykle na czerwiec Festiwal Malta tym razem nie odbędzie się w tym terminie. Przyczyną jest oczywiście epidemia koronawirusa i związane z nią ograniczenia.

Festiwal Malta nie odbędzie się w czerwcu. Będzie nowy termin, epoznan.pl, 22.04.2020

Organizatorzy 30. Malta Festiwalu zdecydowali się na przesunięcie imprezy. Pierwotnie jubileuszowa edycja miała odbyć się w dniach 19-28 czerwca, jednak w obliczu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa okazało się to niemożliwe.

30. Festiwal Malta w innym terminie!, kultura.poznan.pl, 22.04.2020

Jubileuszowa, 30. edycja Malta Festival Poznań, który miał się odbyć 19-28 czerwca zostaje przeniesiony na inny termin. - Absolutnym priorytetem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa publiczności, artystek i artystów oraz wszystkich osób zaangażowanych w festiwal tłumaczą jego twórcy.

30. Festiwal Malta w Poznaniu odbędzie się w innym terminie, dlastudenta.pl, 22.04.2020

Właśnie dowiedzieliśmy się, że 30. edycji Malta Festival Poznań zostaje odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Organizatorzy nie chcą ryzykować zdrowia uczestników, a czerwcowy termin wydarzenia w tym momencie wydaje się niemożliwy w kontekście organizacji imprezy masowej.

Poznań. XXX Festiwal Malta w innym terminie, rp.pl, 22.04.2020

W obliczu ciągle zmieniającego się scenariusza, w czasach tak niespotykanej niepewności, wreszcie w czasach ograniczeń dotyczących organizacji imprez masowych i swobodnego przepływu osób, zdecydowaliśmy, że 30. edycja Malta Festival Poznań nie odbędzie się w planowanym terminie 19-28 czerwca 2020 roku - informują organizatorzy.

Poznań: Trzydziesty Festiwal Malta odwołany!, tenpoznan.pl, 22.04.2020

“Wierzymy, że informację o zmianie terminu 30. Malta Festival Poznań przyjmiecie ze zrozumieniem” – pisze Michał Merczyński, dyrektor festiwalu. jednak kiedy festiwal się odbędzie – jeszcze nie wiadomo. Oczywiście z powodu koronawirusa.

30. edycja Malta Festival Poznań zmienia termin. Szczegóły poznamy wkrótce, afera.com.pl, 22.04.2020

W tym roku festiwal Malta świętuje swoje 30 urodziny. Z tej okazji do współpracy zaproszeni zostali artyści i artystki, którzy w ostatnich latach gościli na festiwalu i byli kuratorami i kuratorkami międzynarodowej części programu. Jak piszą organizatorzy, niebawem poznamy nowy, bezpieczny scenariusz imprezy, który opracowywany jest w dialogu z władzami Miasta Poznań.

Malta Festival Poznań 2020 przeniesiony na inny termin. W tym roku impreza miała obchodzić 30-lecie, Sebastian Gabryel, poznan.naszemiasto.pl, 22.04.2020

Jak przyznają organizatorzy, decyzja o przeniesieniu tegorocznej edycji Malta Festival Poznań była bardzo trudna, ale i konieczna. – Od pierwszych chwil śledzimy sytuację epidemiologiczną na świecie, obserwujemy decyzje państw, sztabów kryzysowych i wreszcie przyglądamy się ruchom międzynarodowych festiwali, które mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo, podejmują trudne decyzje. Nadszedł moment, w którym także my musimy przedsięwziąć takie same kroki. Wierzymy, że informację o zmianie terminu 30. Malta Festival Poznań przyjmiecie ze zrozumieniem – napisał w oświadczeniu dyrektor festiwalu Michał Merczyński.

Malta Festival Poznań odbędzie się w innym terminie, Rafał Pogrzebny, pap.pl, 22.04.2020

Jak podano w opublikowanym w środę komunikacie, decyzja o zmianie terminu na późniejszy zapadła w porozumieniu z władzami Urzędu Miasta Poznania, „w obliczu ciągle zmieniającego się scenariusza, w czasach tak niespotykanej niepewności, wreszcie w czasach ograniczeń dotyczących organizacji imprez masowych i swobodnego przepływu osób".

Festiwal Malta przełożony. Będzie miał inną formę, Jacek Butlewski, radiopoznan.fm, 22.04.2020

"Nie tylko nam plany pokrzyżował koronawirus" - mówi Radiu Poznań dyrektor Michał Merczyński. Festiwal na pewno będzie miał zupełnie inną, nieznaną z ostatnich lat formę.

Penderecki chwycił mnie za rękę: "Brzmiało lepiej niż na koncercie!", Michał Merczyński, wyborcza.pl, 11.04.2020

(...) Wiadomość o śmierci Krzysztofa Pendereckiego wyrwała nas z fantomu wirusa, ale wprowadziła nas w inny smutny stan: wiemy już na pewno, że nie usłyszymy „dziewiątej” Pendereckiego, nie usłyszymy też opery według „Fedry”, nie usłyszymy „Austerii” - opery według powieści Stryjkowskiego, którą rozważał. Nie usłyszymy…

To, co dziś pozostało, to muzyka. Słuchajcie jej, bo muzyka jest najważniejsza.

Na otwarciu było ciasto, kawa i muzyka Krzysztofa Komedy. W czwartek – przesadzanie roślin online, Marta Kaźmierska, wyborcza.pl, 9.04.2020

– W czwartek, 9 kwietnia, o 17.30 regulujemy nasze internety na kanał Lotaryńska 6: Mikro Dom Kultury, siadamy wygodnie w fotelu w naszych ulubionych kapciach i odpalamy roślinną transmisję! – zapraszają twórcy najmniejszego domu kultury w Poznaniu.

Opera „Czarodziejska góra” Pawła Mykietyna, „Echo Rzeszowa”, 1.04.2020

Do akcji „Zostań w domu” dołączył Malta Festival Poznań 2020, który na trzydzieste urodziny sięgnął do archiwów i zaprosił wszystkich mających dostęp do Internetu do obejrzenia zapisu światowej sławy opery Pawła Mykietyna „Czarodziejska góra” w reżyserii Andrzeja Chyry, z librettem Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk i scengorafią Mirosława Bałki. (...)

Co nam się najbardziej udało w Poznaniu? Rozpoczynamy głosowanie w plebiscycie Supermiasta, Paula Skalnicka-Kirpsza, wyborcza.pl, 27.03.2020

Festiwal Malta? A może tereny rekreacyjne nad jeziorem Malta? Stary Browar czy stadion miejski? Tramwaj na Franowo czy PEKA? Wybierzmy wspólnie największe osiągnięcie Poznania.

Niezwykłe rekordy frekwencji i solidarność ze strony widzów. Jak wygląda Dzień Teatru, kiedy teatr nie gra, Witold Mrozek, wyborcza.pl, 27.03.2020

(...) Festiwal Malta pokazał operę Pawła Mykietyna „Czarodziejska góra” w reżyserii Andrzeja Chyry i z librettem Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk. Transmisję oglądało jednocześnie ok. 6 tys. osób.

Podziel się wspomnieniami związanymi z festiwalem Malta, afera.com.pl, 26.03.2020

Latem zapalamy trzydzieści świeczek na urodzinowym torcie Malta Festival Poznań. Między 19 a 28 czerwca odbędzie się okrągła edycja festiwalu. Z tej okazji organizatorzy zapraszają uczestników poprzednich odsłon wydarzenia do dzielenia się swoimi wspomnieniami.

Sanatorium mroku, Joanna Marcinkowska, dziennikteatralny.pl, 25.03.2020

Opera „Czarodziejska góra" to rzecz zdecydowanie zachwycająca. Gratulacje należą się wszystkim twórcom. Fakt, że mówimy tutaj oczywiście o transmisji, która nie pozwala poczuć w pełni jej klimatu, a jednak wciąga i można ją docenić, oglądając ze słuchawkami na uszach, w ciemnym pokoju. Ogląda się to z przyjemnością. Pięknie skomponowane sceny pod względem plastycznym, muzyka o skomplikowanej strukturze, do tego kunszt wszystkich występujących artystów. Jest to opera, która wymyka się kanonom, a którą zdecydowanie warto zobaczyć. Warto też podkreślić, że poziom audiowizualny nagrania był bardzo wysoki.

„Woda jest tobą” – zrealizuj projekt artystyczny w programie Generatora Malta, lokalnyfyrtel.pl, 25.03.2020

– Zapraszamy artystki, muzyków, badaczki, aktywistów do wzięcia udziału w naborze „Woda jest tobą”. Czekamy na pomysły działań artystycznych, obiektów, interaktywnych instalacji, procesów artystyczno-edukacyjnych, interdyscyplinarnych doświadczeń, które opowiadają o nas z perspektywy wody – mówi Joanna Pańczak, kuratorka Generatora Malta.

Ruszył wirtualny nabór do programu Malta Festival Poznań 2020. Zgłoszenie prześlesz mailem, Sebastian Gabryel, poznan.naszemiasto.pl, 25.03.2020

Organizatorzy Malta Festival Poznań zapraszają do tworzenia projektów artystycznych z myślą o poznańskich akwenach i tegorocznej, jubileuszowej edycji imprezy. Najlepsze prace będą prezentowane w ramach społeczno-artystycznej sekcji Generator Malta. Jak na razie termin festiwalu, który ma odbyć się w dniach od 19 do 28 czerwca, nie jest zagrożony.

„Woda jest tobą” – zrealizuj projekt artystyczny w programie Generatora Malta, kulturaupodstaw.pl, 24.03.2020

Stwórz i zrealizuj projekt artystyczny podczas Malta Festival Poznań 2020! Rozpoczął się nabór projektów do programu Generatora Malta, społeczno-artystycznej sekcji festiwalu. Zgłaszać można prace z obszaru sztuki i aktywizmu, związane ze społecznym kontekstem wody i hasłem „Woda jest tobą” oraz przygotowane z myślą o poznańskich akwenach. Nabór potrwa do 6 kwietnia.

Trzydziestka Malty – urodzinowa edycja Festiwalu Malta Poznań, zwierciadlo.pl, 23.03.2020

Od 1991 roku, podczas kolejnych edycji festiwalu, Poznań był świadkiem kilkunastu tysięcy wydarzeń, w których wzięło udział kilka milionów widzów. Z okazji jubileuszu Malta przygotowuje wirtualne archiwum festiwalu i poszukuje materiałów multimedialnych. Organizatorzy proszą więc o pomoc publiczność festiwalu: „Chcemy wspólnie z Wami opowiedzieć historię Malty”.

Pigułka kulturalna: "Maiden", "Locke & Key", Masłowska i "Czarodziejska góra", onet.pl, 22.03.2020

Teatr Krzysztofa Warlikowskiego razem z Festiwalem Malta również namawiają do niewychodzenia z domu. Internetowy program inauguruje opera skomponowana przez Pawła Mykietyna, od lat tworzącego z grupą Warlikowskiego. Poruszająca historia o dojrzewaniu do śmierci według powieści Thomasa Manna i imponujący zestaw nazwisk.

„Czarodziejska góra” - festiwal Malta udostępni operę Pawła Mykietyna online!, codziennypoznan.pl, 22.03.2020

Festiwal Malta przyłącza się do akcji instytucji i jednostek kulturalnych, które zachęcając do pozostania w domach przenoszą swoją ofertę do wymiaru online. Już dziś będzie można obejrzeć zapis światowej premiery opery Pawła Mykietyna „Czarodziejska góra” w reżyserii Andrzeja Chyry, z librettem Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk i scenografią Mirosława Bałki.

Poznań: “Czarodziejska Góra” na YT od festiwalu Malta, tenpoznan.pl, 22.03.2020

Do akcji #zostanwdomu dołącza festiwal Malta i sięga do swoich archiwów – w niedzielę 22 marca o godz. 20.00 na kanale YouTube będzie można zobaczyć zapis światowej premiery opery Pawła Mykietyna “Czarodziejska góra” w reżyserii Andrzeja Chyry, z librettem Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk i scenografią Mirosława Bałki.

Opera o sanatorium, Jacek Cieślak, rp.pl, 22.03.2020

Zostań w domu i zobacz „Czarodziejską górę” – festiwal Malta zaprasza na premierę zapisu opery Pawła Mykietyna.

Zostań w domu i zobacz „Czarodziejską górę”, lepszypoznan.pl, 21.03.2020

Do akcji #zostanwdomu dołącza festiwal Malta i sięga do swoich archiwów – w niedzielę 22 marca o godz. 20:00 na kanale YouTube będzie można zobaczyć zapis światowej premiery opery Pawła Mykietyna Czarodziejska góra w reżyserii Andrzeja Chyry, z librettem Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk i scenografią Mirosława Bałki. Zostań w domu i zobacz operę, „od której rozpoczęły się dzieje opery polskiej w XXI wieku”.

Zostań w domu i zobacz „Czarodziejską górę” [ festiwal Malta zaprasza na premierę zapisu opery Pawła Mykietyna], prostoomuzyce.pl, 21.03.2020

Libretto powstało w oparciu o słynną powieść Thomasa Manna opisującą intelektualne, emocjonalne i duchowe dojrzewanie Hansa Castorpa w sanatorium Berghof w Davos. W maltańskiej interpretacji Czarodziejska góra staje się historią o miłości, zdradzie, zemście i śmierci. To okrutna podróż głównego bohatera przez cztery pory roku i siedem bajkowych lat. Według Andrzeja Chyry: „Czarodziejska góra” jest w istocie opowieścią o stanie naszego umysłu i naszej cywilizacji. Opowieścią bardzo dziś aktualną.

Teatr w czasie pandemii. #zostańzteatrem część 1, Michał Centkowski, newsweek.pl, 21.03.2020

Na pierwszy rzut oka, życie teatralne w obliczu pandemii zamarło. Ale to tylko pozory. Sceny walczą o swoich widzów, starając się nie tylko przetrwać, wypełnić swoją misję, ale przede wszystkim nie stracić swojej publiczności. Odkąd teatralne gmachy opustoszały, życie artystyczne przeniosło się do sieci.

Teatr z dostawą do domu. Podpowiadamy, co obejrzeć, Aneta Kyzioł, polityka.pl, 21.03.2020

Do akcji #zostanwdomu dołącza poznański Festiwal Malta. 22 marca o godz. 20 pokaże na swoim kanale na YouTubie zapis „Czarodziejskiej góry”, wspaniałej i nieźle korespondującej z czasem kwarantanny opery. Z librettem, na podstawie powieści Thomasa Manna, autorstwa Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk, z muzyką Pawła Mykietyna, w reżyserii Andrzeja Chyry, ze scenografią Mirosława Bałki i z Szymonem Komasą w roli Castorpa.

Zostań w domu i zobacz „Czarodziejską górę” – festiwal Malta zaprasza na premierę zapisu opery Pawła Mykietyna, rmfclassic.pl, 20.03.2020

– Od „Czarodziejskiej góry" rozpoczęły się dzieje opery polskiej w XXI wieku – napisał Jacek Marczyński w muzycznym podsumowaniu 2015 roku w „Rzeczpospolitej”. Dzieło Thomasa Manna na warsztat teatralny i muzyczny wzięło czterech artystów: kompozytor Paweł Mykietyn, reżyser Andrzej Chyra, dramatopisarka Małgorzata Sikorska-Miszczuk oraz artysta sztuk wizualnych Mirosław Bałka. Utwór powstał na zamówienie Malta Festival Poznań 2015.

Malta Festival zaprasza na operę "Czarodziejska góra" online, codziennypoznan.pl, 20.03.2020

Do akcji #zostanwdomu dołącza festiwal Malta i sięga do swoich archiwów - w niedzielę 22 marca o godz. 20:00 będzie można zobaczyć zapis światowej premiery opery Pawła Mykietyna Czarodziejska góra w reżyserii Andrzeja Chyry, z librettem Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk i scenografią Mirosława Bałki.

Dojrzewanie Hansa Castorpa, dziennikteatralny.pl, 20.03.2020

Do akcji #zostanwdomu dołącza Festiwal Malta, który obchodzi w tym roku swoją Trzydziestkę – Malta Festival Poznań 2020. 

Malta Festival zaprasza na operę "Czarodziejska góra" online, poznan.pl, 20.03.2020

Do akcji #zostanwdomu dołącza festiwal Malta i sięga do swoich archiwów - w niedzielę 22 marca o godz. 20:00 będzie można zobaczyć zapis światowej premiery opery Pawła Mykietyna Czarodziejska góra w reżyserii Andrzeja Chyry, z librettem Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk i scenografią Mirosława Bałki.

„Czarodziejska góra” premierowo od Festiwalu Malta, lokalnyfyrtel.pl, 20.03.2020

Już w najbliższą niedzielę 22 marca o godz. 20:00 na kanale YouTube Festiwalu Malta będzie można zobaczyć operę Czarodziejska góra. Jest to kolejna inicjatywa w ramach akcji #zostanwdomu.

Zostań w domu i obejrzyj online „Czarodziejską górę”. Malta Festival Poznań zaprasza na transmisję hitowej opery!, Sebastian Gabryel, poznan.naszemiasto.pl, 20.03.2020

W ogólnopolską akcję „Zostań w domu”, odbywającą się na czas zagrożenia koronawirusem, włączyli się również organizatorzy Malta Festival Poznań. W niedzielę 22 marca za pośrednictwem kanału festiwalu na YouTube będzie można obejrzeć zapis światowej premiery opery „Czarodziejska góra”.

Malta szuka archiwalnych materiałów, swiatkultury.pl, 17.03.2020

Festiwal Malta świętuje w 2020 roku swoje 30. urodziny. Od 1991 roku, podczas kolejnych edycji festiwalu, Poznań był świadkiem kilkunastu tysięcy wydarzeń, w których wzięło udział kilka milionów widzów. Z okazji jubileuszu Organizatorzy Festiwalu, przy wsparciu Cyfrowego Repozytorium Lokalnego Poznania (CYRYL), przygotowują wirtualne archiwum festiwalu i poszukują materiałów multimedialnych. O pomoc proszą publiczność festiwalu, z którą wspólnie chcą opowiedzieć historię Malty.

Zrealizuj projekt, dziennikteatralny.pl, 12.03.2020

Zapraszamy artystki, muzyków, badaczki, aktywistów do wzięcia udziału w naborze „Woda jest tobą" – czekamy na pomysły działań artystycznych, obiektów, interaktywnych instalacji, procesów artystyczno-edukacyjnych, interdyscyplinarnych doświadczeń, które opowiadają o nas z perspektywy wody. Projekty powinny być przygotowane z myślą o jednym z akwenów na terenie Poznania: jeziorze, stawie, mokradle, rzece, basenie, strumieniu, potoku, kanale, zbiorniku. Wybrane działania staną się częścią programu Generatora Malta.

"Woda jest tobą" - zrealizuj projekt artystyczny razem z Generatorem Malta, e-teatr.pl, 11.03.2020

Stwórz i zrealizuj projekt artystyczny podczas Malta Festival Poznań 2020! Rozpoczął się nabór projektów do programu Generatora Malta, społeczno-artystycznej sekcji festiwalu. Na prace z obszaru sztuki i aktywizmu, związane ze społecznym kontekstem wody i hasłem "Woda jest tobą" oraz przygotowane z myślą o poznańskich akwenach, czekamy do 6 kwietnia.

Powstanie wirtualne archiwum festiwalu Malta, Jacek Piechota, tvp.pl, 8.03.2020

Z okazji zbliżającego się jubileuszu 30-lecia organizatorzy festiwalu wspólnie z CYRYLEM - Cyfrowym Repozytorium Lokalnego Poznania stworzą wirtualne archiwum Malty. 

Powstanie wirtualne archiwum festiwalu Malta, onet.pl, 7.03.2020

Z okazji przypadającego w tym roku 30. - jubileuszowej - edycji festiwalu teatralnego Malta powstanie wirtualne archiwum imprezy. Organizatorzy proszą o pomoc w jego stworzeniu widzów, którzy podzielą się swoimi zdjęciami i filmami z festiwalu.

Kto ma zdjęcia i filmy?, Zuzanna Kot, „Gazeta Wyborcza”, 6.03.2020

„Chcemy wspólnie z Wami opowiedziec historię Malty” – mówią organizatorzy festiwalu. I proszą o filmy i zdjęcia z poszczególnych edycji tego wyjątkowego wydarzenia. Malta świętuje w tym roku 30. urodziny. Z okazji jubileuszu – przy wsparciu Cyryla, czyli Cyfrowego Repozytorium Lokalnego Poznania –  Malta przygotowuje swoje wirtualne archiwum.

Szukają zdjęć i filmów z ostatnich trzydziestu lat festiwalu Malta. Może takie macie?, Marta Kaźmierska, poznan.wyborcza.pl, 5.03.2020

Od 1991 roku, podczas kolejnych edycji festiwalu Malta, odbyło się tu kilkanaście tysięcy wydarzeń. Wzięło w nich udział w sumie kilka milionów widzów. Jeśli przechowujecie w szufladach pamiątkowe zdjęcia albo filmy z tego czasu i chcecie się nimi podzielić, to możecie stać się współtwórcami jubileuszowego programu.

Malta Festival Poznań 2020: W tym roku festiwal będzie świętować 30. urodziny!, Sebastian Gabryel, gloswielkopolski.pl, 5.03.2020

To jednak dopiero początek… – Chcemy, aby trzydziestka Malty była okazją do świętowania dla nas wszystkich. Z tej okazji planujemy urodzinowy happening-koncert! Specjalnym wydarzeniem będzie koncert muzyki współczesnej, przygotowany przez trzech polskich kompozytorów z okazji urodzin festiwalu. Jego premiera odbędzie się w Starej Rzeźni – informują przedstawiciele festiwalu. W ramach tegorocznej edycji będą odbywać się również darmowe koncerty w festiwalowym klubie, silent disco, debaty na placu Wolności oraz wiele wydarzeń z cyklu Forum, Generator Malta i Wolno Dzieciom. Oficjalne ogłoszenie programu odbędzie się 19 maja – w dzień rozpoczęcia sprzedaży biletów i karnetów.

Trzydziestka Malty, „Głos Wielkopolski”, Sebastian Gabryel, 5.03.2020

Choć o programie Malta Festival Poznań 2020 wciąż wiemy niewiele, to już pierwsze zapowiedzi imprezy pokazują, że w tym roku będzie ona szczególnie ciekawa. Z okazji 30-lecia festiwalu, który odbędzie się w dniach 19-28 czerwca, zaplanowano mnóstwo wydarzeń, w tym specjalne, jubileuszowe projekty.

30-lecie Festiwalu Malta - wirtualne archiwum, poznan.pl, 3.03.2020

Festiwal Malta świętuje w 2020 roku swoje 30. urodziny. Z okazji tego jubileuszu Malta przygotowuje wirtualne archiwum festiwalu i poszukuje materiałów multimedialnych. O pomoc organizatorzy proszą publiczność - chcą wspólnie z poznaniakami opowiedzieć historię tego niezwykłego wydarzenia.

Wirtualne archiwum na 30-lecie Malty, e-teatr, 3.03.2020

Festiwal Malta świętuje w 2020 roku swoje 30. urodziny. Z okazji jubileuszu przygotowujemy wirtualne archiwum festiwalu i poszukujemy materiałów multimedialnych. O pomoc prosimy publiczność festiwalu - chcemy wspólnie z Wami opowiedzieć historię Malty - informują organizatorzy.

Festiwal Malta świętuje 30-lecie i szykuje wyjątkowy projekt, do którego zaprasza widzów, codziennypoznan.pl, 3.03.2020

Festiwal Malta obchodzi w tym roku 30-lecie istnienia. Z okazji jubileuszu przygotowywane są nie tylko wyjątkowe atrakcje, ale także wirtualne muzeum festiwalu, do którego stworzenia przyczynią się w dużej mierze sami widzowie i goście poprzez udostępnienie swoich materiałów multimedialnych. Organizatorzy proszą o pomoc chętnych, którzy chcieliby podzielić się swoimi wspomnieniami foto i wideo z innymi.

Wirtualne archiwum z okazji 30-lecia Festiwalu Malta, lokalnyfyrtel.pl, 3.03.2020

W tym roku Festiwal Malta obchodzi swoje 30. urodziny. Z tej okazji organizatorzy postanowili przygotować wirtualne archiwum. Poszukują oni materiałów multimedialnych z tych lat, a o pomoc proszą widzów.

Wirtualne archiwum powstaje na 30-lecie Festiwalu Malta. Potrzebne materiały!, epoznan.pl, 3.03.2020

Malta poszukuje materiałów multimedialnych. O pomoc organizatorzy proszą publiczność - chcą wspólnie z poznaniakami opowiedzieć historię tego niezwykłego wydarzenia.

Malta – powstaje archiwum jubilata, aglomeracja.net, 3.03.2020

Od 1991 roku, kiedy odbył się pierwszy festiwal, Poznań był świadkiem kilkunastu tysięcy wydarzeń, w których wzięło udział kilka milionów widzów. Teraz każdy, kto pamięta spektakle na poznańskich ulicach, kolejki po bezpłatne wejściówki, wieczorne koncerty nad Jeziorem Maltańskim, był na paradzie otwarcia lub pierwszym silent disco na Starym Rynku, będzie mógł podzielić się swoimi wspomnieniami.