Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Army of Love
GaleriaArmy of Love

GRUPA SPROSTOWANIE
działanie wspólne / pl. Wolności

„Naszym celem jest sprostowanie kilku rzeczy. Chcemy przyjrzeć się paradygmatom kształtującym nasze bycie w świecie i uwidocznić pewne normy, które są nam narzucane społecznie, kulturowo, narodowo i gatunkowo. Trzonem naszej aktywności będą otwarte działania propokojowe: warsztaty, interaktywne oprowadzania wokół pl. Wolności, którego specyfika stworzy pole do dyskutowania i uzgadniania treści Sprostowania, a także działania performatywne”.

Adelina Cimochowicz – artystka wizualna i aktywistka. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Cristina Ferreira – artystka interdyscyplinarna. Zajmuje się tematami przesiedlenia, obcości, wielokulturowości i języka przez sztukę partycypacyjną, interaktywne instalacje i performance.

Aleksandra Polerowicz – działa na polach sztuki i aktywizmu, motywowana poczuciem globalnej, międzygatunkowej odpowiedzialności i solidarności.

Barbara Prądzyńska – aktorka, performerka, twórczyni i reżyserka teatralna, pedagożka teatru, animatorka kultury. Pracuje w kontekstach społecznych w Polsce i na świecie.

Anna Siekierska – za pomocą sztuki i działań aktywistycznych dąży do afirmacji wspólnoty wszystkich istot oraz wypowiada się w imieniu innych gatunków eksploatowanych i dyskryminowanych przez homo sapiens.

ARMY OF LOVE
performance / pl. Wolności

Kochanie to proces szczególny. Dzielimy się miłością, przeżywamy ją jako to wyjątkowe doświadczenie, które najczęściej łączymy z ważnymi dla nas osobami, przedmiotami, istotami. A Armię Miłości tworzą ci, którzy praktykują dzielenie się wszechogarniającą miłością – obejmującą różnorodne formy opieki, pragnienia, seksu i szacunku – z wszystkimi, którzy(-re) jej potrzebują. Pytają oni o społeczne podłoże naszych miłosnych preferencji, domagają się miłości wykluczanych, zaniechanych, nieoczywistych.

STEREO 48
spektakl i warsztaty taneczne dla młodych zakończone pokazem

Grupa tancerzy, dla których breakdance jest sposobem na odzyskanie wolności ruchu. Zostali jej pozbawieni, dorastając w palestyńskim Nablusie. Mieście, które w 2000 roku otoczono punktami kontrolnymi, a mieszkańców regularnie zmuszano do pozostawania w jego granicach, gdy Izrael uznał je za centrum ataków na swoich obywateli. Tancerze poza działalnością artystyczną tworzą bezpieczną przestrzeń warsztatową dla młodych Palestynek i Palestyńczyków. Wierzą, że ruch ma moc wyzwalania emocji i dzielenia się marzeniami, co na terenach objętych konfliktem zbrojnym jest ogromnym deficytem.

SANATORIUM / Anna Siekierska
ogród permakulturowy

Stworzenie Sanatorium ma na celu zachowanie poznańskiego Stadionu Szyca jako przestrzeni, w której roślinność rozwija się bez ingerencji człowieka, będąc habitatem dla wszelkich przejawów życia. Działanie ma budować symbiotyczną relację mieszkańców miasta, podkreślając marginalizowaną obecność sąsiadów nie-ludzkich. Hipersprawczość, jaką posiadł gatunek ludzki, musi wiązać się z odpowiedzialnością i obowiązkami wobec innych gatunków.

858. ARCHIWUM OPORU
instalacja, warsztaty / pl. Wolności

Kiedy w 2011 roku przestrzenie publiczne Egiptu wypełnił tłum protestujących przeciwko reżimowi Mubaraka, telewizja państwowa pokazywała puste ulice. Kolektyw Mosireen zebrał setki filmów od dziesiątek osób, które uwieczniły kluczowe wydarzenia w swoich aparatach i telefonach komórkowych. Archiwum zawiera 858 godzin indeksowanego materiału wideo, tysiące zdjęć i dokumentów. Razem przedstawiają tysiące historii buntu opowiedzianych z setek perspektyw. To zestaw narzędzi, których możemy użyć, aby podważyć kontrolę państwa nad historią i budować nowe historie.

POZNAŃSKA GARAŻÓWKA
charytatywna wyprzedaż / pl. Wolności

Poznańska Garażówka – kolektyw zaangażowany w materialną pomoc i przeciwdziałanie społecznej marginalizacji osób z doświadczeniem uchodźczym. Po raz trzeci zainicjuje na placu charytatywną wyprzedaż książek, ubrań, płyt, biletów, ciast. Tym razem organizatorki naświetlą konsekwencje podpisania umowy UE-Turcja dla uchodźczyń i uchodźców i warunki, w jakich są oni zmuszeni żyć w Turcji. Zebrane pieniądze osobiście przekażą na rzecz nowo powstającego centrum dla młodzieży na granicy turecko-syryjskiej.

POKOJOWY NARZĘDZIOWNIK
ogólnopolskie spotkanie aktywistek i aktywistów

W pierwszy weekend festiwalowy zabrzmi głos aktywistek i aktywistów, którzy troszczą się o godność ludzi takich jak my, mających marzenia, ambicje i chcących żyć bez permanentnego strachu, a pozbawianych takiej możliwości przez sytuację konfliktu zbrojnego czy reżimu. Wraz z inicjatywą Poznańska Garażówka zorganizujemy ogólnopolskie spotkanie, na którym podzielimy się dobrymi praktykami i zaplanujemy przyszłe, wspólne działania.