Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Korona Poznania podczas festiwalu Malta w 2018 roku / fot. Klaudyna Schubert
GaleriaKorona Poznania podczas festiwalu Malta w 2018 roku / fot. Klaudyna Schubert

MAPY SENTYMENTALNE / Agnieszka Chlebowska, Barbara Prądzyńska
archiwum społeczne

W trakcie kilku miesięcy spotkań, warsztatów i spacerów badaczki zbierają wspomnienia, legendy, archiwalne fotografie, trajektorie przemieszczania się, sensoryczne skojarzenia z miejscami. Z narracji mieszkańców i mieszkanek powstaną mapy sentymentalne: Naramowic, Wildy i Grunwaldu-Północ. Finałem będą performatywne spacery, podczas których przeszłość spotka się z teraźniejszością, a pamięć zbiorowa nałoży się na osobiste historie. Rysując mapy osiedlowych doświadczeń, zapiszemy ich niezwykłą codzienność.

Autorki: Agnieszka Chlebowska, Barbara Prądzyńska
Oprawa graficzna i skład: Karolina Wojciechowska

KORONA POZNANIA
spotkania na szczycie

Już po raz piąty zdobędziemy Koronę Poznania, wdrapując się na szczyty poznańskich wieżowców. W tym roku wykorzystamy podniebną perspektywę, by zastanowić się nad szansami metamorfozy dzisiejszego świata. Demokratyzacja widoków będzie okazją do nakłucia tego, co na co dzień niewygodne, przemilczane i problemowe. Przestrzenie dachów posłużą do postawienia pytań o potencjały myślenia heterodoksyjnego, które nie boi się konfrontować ze współczesnymi kryzysami.

Koncepcja spotkań: Mateusz Nowacki