Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Mozaika ze wspomnień
 

Jest to jeden z czterech projektów, które tworzą program interwencji artystycznych uczestników Akademii Miasta „Mozaika z pamięci”

Dwudniowe warsztaty będą szansą na danie drugiego życia mozaice z czekającego na rozbiórkę basenu na Osiedlu Piastowskim na Ratajach. Pod okiem specjalisty z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu uczestnicy dowiedzą się jak powstają mozaiki, wezmą udział w procesie projektowania, a na koniec, z uratowanych fragmentów, wykonają nowe dzieło, które na stałe znajdzie się na jednej z nieczynnych ratajskich fontann. W niedzielę (13 maja) o g. 17:00 odbędzie się uroczyste odsłonięcie mozaiki. 

Na terenie osiedla znajduje się kryta pływalnia, która od 1975 roku służyła mieszkańcom osiedla i uczniom pobliskiej szkoły sportowej. Na jej na miejscu ma zostać zbudowana nowa, ale jedna rzecz na pewno nie będzie odtworzona – mozaika, zdobiąca ogromną powierzchnię ściany starego basenu. Projekt ma na celu ocalenie od zniszczenia fragmentów mozaiki i wykorzystanie ich w alternatywny sposób.

12–13.05 / 10:00–13:00
WARSZTATY
Warsztaty projektowania mozaiki
Start: Dom Kultury „Na Skarpie”

13.05 / 17:00–18:30
ODSŁONIĘCIE NOWEJ MOZAIKI
Odsłonięcie nowej mozaiki i piknik sąsiedzki
Start: nieczynna fontanna przy placu zabaw w jednostce A1 (między blokami nr 8-10 i 32-33)