Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

fot. Tkanki Twórcze
Galeriafot. Tkanki Twórcze
  • Zapraszamy na warsztaty, na których wprowadzimy was w świat barw, tkanin, projektowania. Zaprezentujemy proces barwienia tkanin, pokażemy, jak uzyskać różne wzory i zmieniać kolory za pomocą naturalnych odczynników. Zastosujemy barwniki np. z liści brzozy, owocu porzeczki, korzenia marzanny. Rozbudzimy wyobraźnię, zachęcimy do rozmowy o kolorach i przekonamy do uwolnienia twórczej energii. Zwieńczeniem procesu będzie samodzielne wykonanie obrazu na płótnie za pomocą roślin i odczynników. Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat.

  • Tkanki Twórcze to dwie pasjonatki formy i koloru, Julia Kromolicka i Zosia Pieńkowska. Projekt zrodził się z przyjaźni i wspólnych wartości, które wykiełkowały podczas studiów w School of Form. Tam zdobywały umiejętności z zakresu projektowania ubioru. Julia kształciła się w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich a Zosia prowadziła zajęcia z projektowania dla dzieci. Na warsztatach pokazują proces tworzenia barw na ubraniach za pomocą roślin i opowiadają o modzie odpowiedzialnej.