Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Galeria
  • Problemy małżeńskie wszędzie są takie same. „Jak uratować żonę od nudy w niedzielę?” — mówi żona do męża „i jak nie sprawić przy tym kłopotu mężowi...” — odpowiada mąż żonie. „Może kupimy psa?” – proponuje mąż, „ Lepiej ptaszka!” słyszy w odpowiedzi, „Tak, ptaszka!” – przytakuje, a żona na to „Tak, psa!”. Co robić z małżeńską powszedniością? Spektakl grupy Konoshitayami z japońskiej i rosyjskiej perspektywy dowcipnie opowiada o rozterkach małżeńskich.

    Króciutka sztuka Antona Czechowa „Niedźwiedź” (1888), gatunek który sam autor nazwał „żartem w jednym akcie”, także opowiada o „bardzo poważnym pojedynku” między wdową Popową i kredytodawcą Smirnowem. Skomplikowane sieci, które zarzucił bohater, żeby otrzymać zapłatę długu, okazują się nieporównywalne z urokami bohaterki. Zwycięstwo w walce przechodzi na stronę jednego, to drugiego bohatera. W finale triumfuje harmonia i zrozumienie relacji mężczyzny i kobiety.

    Spektakl odbędzie się w ramach Przeglądu Teatru Japońskiego organizowanego przez Fundację Plac Teatralny.