Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

  • Kobo Abe „Przyjaciele”
    reż. Hiroaki Yamagutchi
    Teatr Sobae - Kioto

    Jedno z największych osiągnięć Kobo Abe w dziedzinie teatru absurdu. Podobnie jak w swoich wcześniejszych dramatach Abe skupia się na powolnym rozpadzie indywidualności człowieka. Do mieszkania młodego mężczyzny wprowadza się rodzina, chcąca ratować go od samotności. To wydarzenie rozpoczyna serię absurdalnych zdarzeń, prowadzących do powolnej destrukcji w imię „rodzinnej miłości”.

    Spektakl odbędzie się w ramach Przeglądu Teatru Japońskiego organizowanego przez Fundację Plac Teatralny.

  • Hiroaki Yamaguchi − w 1997 roku został aktorem teatru „Tobidogu” (Kioto), W 2007 roku zorganizował własny teatralny zespół „Konoshitayami”. Jest producentem, aktorem, operatorem dźwięku i światła. W 2009 roku rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Teatrologii Uniwersytetu w Osace. W 2011 i jednocześnie otrzymał nagrodę jako najlepszy reżyser w konkursie w Toga za spektakl „Papierowa Kula". W latach 2013-2015 studiował w St. Petersburgu w Państwowej Akademii Teatralnej na studiach magisterskich w klasie W.W. Fokina.