Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

fot. Kobalt Migrating Platform
Galeriafot. Kobalt Migrating Platform
  • Główną ideą Pytajnika jest grupowe zadawanie dużej liczby pytań, tym razem na temat ziemi. Podczas warsztatu będziemy tworzyć małe przestrzenne konstrukcje – mapę pojęć i skojarzeń. Popracujemy na ziemi i w ziemi – brudząc dłonie, zastanowimy się, czy gleba to tylko to, z czego wyrastają rośliny, czy także miejsce życia innych organizmów. W działaniu wykorzystamy patyczki, kijki, sznurki, kalki. Poszukamy niecodziennych rozwiązań, które można wcielić w życie po zakończeniu warsztatu. Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 9 lat.

  • Ideą Kobaltu jest łączenie ludzi w działaniu. Kobalt Migrating Platform to interdyscyplinarna inicjatywa w ramach której powstają programy kulturalne i artystyczne połączone z działaniami edukacyjnymi, oraz tematyczne warsztaty twórcze, samouczki i materiały edukacyjne. Kobalt bada i twórczo analizuje relacje zachodzące w przestrzeniach miejskich i naturalnych, pracuje z takimi tematami jak: kultura i sztuka, architektura, ekologia, bioróżnorodność, świadomość społeczna.

    Idea inicjatywy wywodzi się z założenia, że sztuka może być punktem łączącym, służącym wymianie doświadczeń i doznań między ludźmi, gdzie podłożem jest wielowymiarowe – różnorodne narodowościowo, wielogatunkowe społeczeństwo. Celem platformy jest projektowanie narzędzi umożliwiających krytyczny, ale i łączący dialog oraz poszerzanie wiedzy kulturowej i świadomości społecznej. Kobalt został założony w 2018 roku przez Martę Węglińską i Patrycję Plich, interdyscyplinarne artystki, absolwentki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.