Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Galeria
  • Zenkyu Kawata „Salaryman Kyogen”
    Reż. Zenkyu Kawata
    Teatr Ofice Kaja − Kioto

    Typowy dzień pracownika japońskiego biura. Duchota, w kącie, bez ustanku, pracuje drukarka. Do końca pracy wiśnie zakwitną sto razy, a księżyc w pełni wzejdzie dziesięć tysięcy razy. Potem idziesz do browaru z kolegami, posłuchać nowych żartów szefa, zaśpiewać razem z jego zastępcą karaoke. Telefon znów dzwoni… Co można zrobić w takiej rzeczywistości, aby nie zatracić siebie w strumieniu dźwięków, nazwisk i rutyny? Oczywiście, pośmiać się! To właśnie robią Japończycy.

    Spektakl odbędzie się w ramach Przeglądu Teatru Japońskiego organizowanego przez Fundację Plac Teatralny.

  • Zenkuy Kawata − aktor tradycyjnego japońskiego teatru Kyogen. W 1999 r. wstąpił na Uniwersytecie w Kioto, gdzie uczył się w Kyogen Study Group (KGKK). Kawata studiował tradycyjną technikę aktorską Kyogen u nauczycieli Masao Kimura i Masami Amitani, mistrzów ze szkoły Ōkura. Od lat ćwiczy sztukę kyogen i bierze udział w wydarzeniach upowszechniających ją na świecie (organizuje warsztaty, szkolenia, seminaria). Od 2015 roku zaczął wykonywać „Salaryman Kyogen” − kyogen z współczesnymi postaciami.