Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

grafika: Luca Spano
Galeriagrafika: Luca Spano
  • Jaką wartość ma własność wizualna w czasach, kiedy obrazy przychodzą przed rzeczywistością, kiedy świat fizyczny przebywa w materii obrazów? Czy posiadanie obrazu ziemi oznacza posiadanie kawałka ziemi? W Sale at First Sight Luca Spano eksploruje relację między tym, co widzimy, a tym, co nazywamy rzeczywistością. Czy za pomocą fotografii ziemia może stać się „visual estate” – nieruchomością do posiadania w postaci obrazu? W końcu wszystko zostanie wyprzedane, więc przyjdź i kup prawdziwy obraz. Pospiesz się! Kto pierwszy, ten lepszy!

    Projekt został wyłoniony w otwartym naborze do programu „Zaklepane/Ground Rules" w ramach Generatora Malta.

  • Luca Spano to artysta multidyscyplinarny, którego praca skupia się interakcjach obrazu z socjoantropologiczną dynamiką naszego społeczeństwa. Uzyskał dyplom z communication science, tytuł magistra fotografii UAL i tytuł magistra sztuk wizualnych Cornell University. Jego prace były wystawiane w muzeach, galeriach i na festiwalach w Europie i USA, zdobywając nagrody i międzynarodowe granty. Jest współdyrektorem NYC Creative Salon w Nowym Jorku i twórcą Occhio, laboratorium badań skupionym na kulturze wizualnej we Włoszech.

    www.lucaspano.com