Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Galeria
 • Podążając tropem mitu założycielskiego pirackich utopii (opisanych przez Hakima Beya w eseju Tymczasowa Strefa Autonomiczna), w ciągłej gotowości do zmiany kształtu, formy i miejsca artyści proklamują ich tymczasową strefę autonomiczną na falach radiowych. Romantyczne marzenie, w którym muzyka stanowi najważniejszy element życia społecznego, przez 48 godzin będzie podstawą tej niepaństwowości, a pirackie radio – praktykowane jako poszerzenie obecności w krajobrazie falowym, w nieustannie otaczającym nas polu elektromagnetycznym – jej konstytucją.

  „Podobnie jak „uscchochi” – piraci, skorzystamy z nadmiaru produkcji. Wspólnie spróbujemy uratować i przerobić stare głośniki, które staną się elementem partycypacyjnego nagłośnienia podczas decentralized dance party. Będziemy się bawić wszędzie, w bezpiecznej odległości – każda osoba z własnym nagłośnieniem odbierze nadawany przez nas sygnał – na falach FM (własne odbiorniki radiowe), w łączności Bluetooth (własne głośniczki) czy za pośrednictwem transmisji na żywo w internecie.

  Program pirackiego radia to również, a może przede wszystkim, audycje, wywiady, sondy uliczne i sety didżejskie, tworzone przy współpracy lokalnych aktywistów i aktywistek, artystów i artystek, a także osób, związanych z szeroko pojętą kulturą DIY i alternatywnych przestrzeni cyfrowych”.

  Grupa Uskoki
   

  W ramach wydarzenia „Uskoki FM" odbywają się warsztaty tworzenia radioodbiorników, parkowa potupajka z radiem Uskoki FM / before oraz parkowa potupajka z radiem Uskoki FM / rave

  Projekt został wyłoniony w otwartym naborze do programu „Zaklepane/Ground Rules" w ramach Generatora Malta.

 • Grupa Uskoki to zbiorowość entuzjastów fal, drgań i wolnego dostępu do wiedzy, eksplorujących niewidzialne terytorium pola elektromagnetycznego. Jest otwartą formacją zmieniającą kształt, w której każda osoba wnosi coś na rzecz celebrowania wspólnoty. Powołana do życia przez Edkę Jarząb, która kontynuuje w procesie grupowym swoje działania „pożyczania” czy przejmowania niewidzialnego terytorium, a także podejmuje krytyczną refleksję nad wielowymiarowością radia.