Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

W 2019 roku program Stary Browar Nowy Taniec obchodzi jubileusz swojego istnienia!
Za nami 15 ekscytujących lat poświęconych współczesnej choreografii – jej prezentowaniu, kreowaniu i pogłębianiu naszej świadomości o jej najnowszych trendach! I to właśnie pytanie o ciągle poszerzającą się definicję choreografii będzie motywem przewodnim jubileuszowej odsłony naszego programu podczas tegorocznego Festiwalu Malta.

Spotkamy się z artystami, którzy płynnie poruszają się między gatunkami i wykreślają nowe autonomiczne terytorium dla choreograficznych poszukiwań, a także z tymi, którzy oryginalną twórczą praktyką wychodzą poza tradycyjne rozumienie choreografii. Wielu z nich, których pokochała festiwalowa publiczność, towarzyszyliśmy od samego początku naszych działań w Browarze.

Będziemy świętować razem z gorącymi nazwiskami polskiej choreografii (Anną Nowicką, Agatą Siniarską, Pawłem Sakowiczem) i z międzynarodowymi gośćmi (Sofią Diaz i Vitorem Rorizem z Portugalii, Chiarą Bersani z Włoch czy brazylijskim duetem Quatro).
A jak na urodziny przystało, będzie także okazja do wspólnego jubileuszowego zdjęcia podczas koncertu Ivo Dimcheva!

Gorąco zapraszamy!

Joanna Leśnierowska
Kuratorka Stary Browar Nowy Taniec