ZAPRASZAMY NA SCENĘ „CZEŚĆ DZIEWCZYNY” KULCZYK FOUNDATION!

Wraz z przejęciem odpowiedzialności za festiwal Dominika Kulczyk nadała Malcie kobiecą perspektywę, a także obudowała program szeregiem debat, warsztatów i paneli bazujących na ekspertyzie, szerzonej na co dzień w ramach programów Fundacji takich jak „Menopauza bez tabu”, “Cykl Kariery” czy “Równowaga”.
W programie 35. edycji Malta Festival poszerzymy program o współpracę z poznańskimi organizacjami: Fundacją im. Julii Woykowskiej oraz Local Girls Movement a także Chórem Pogłosy i Liceum Da Vinci, wspólnie pracując nad programem warsztatów, debat i inicjatyw wzmacniających kobiety w sferach świadomości, ciała i bytu.
22 czerwca Klub Festiwalowy zamieni się w miejsce wymiany poglądów i myśli dzięki trzem panelom dyskusyjnym – na temat archetypów kobiecości oraz ich symbolicznych i psychologicznych wymiarów; rozmowie nt. roli położnej w opiece nad kobietami w okresie okołomenopauzalnym w Polsce oraz dyskusji na temat dążenia do równowagi pomiędzy patriarchatem a matriarchatem poprzedzonej prezentacją wyników pierwszego w Polsce badania na temat andropauzy.
24 czerwca odbędą się dwa warsztaty pozwalające kobietom lepiej przyjrzeć się sobie i twórczo wyrazić siebie: IMPRO pt. „Role kobiece” oraz „W poszukiwaniu przodkiń”.
PANELE – SZCZEGÓŁY:
22.06. godz.11:00 – Archetypy kobiecości
Rozmowa nt. Archetypów kobiecości, przybliżenie postaci Niewiasty, Czarodziejki i Wiedzmy (trzy boginie) oraz ich symbolicznym i psychologicznym wymiarom. Rozmowa będzie wstępem do omówienia tematyki przemiany menopauzalnej w kolejnym panelu dyskusyjnym.
Rozmówczynie:
- Dominika Kulczyk;
- Izabela Cisek – Malec;
- Dr n. hum. Alicja Długołęcka;
- Prowadząca: Edyta Żmuda.
22.06. godz. 12:30 – Z menopauzą – do położnej!
Rozmowa nt. transformacji menopauzalnej oraz roli położnej w opiece nad kobietami w okresie okołomenopauzalnym w Polsce i związanym z tym projekcie Kulczyk Foundation
Rozmówczynie:
- Prof. n. med. i n. o zdr. Grażyna Iwanowicz-Palus;
- Dr hab. n. med. i n. o zdr. Małgorzata Wojciechowska;
- Dr n. med. Monika Przestrzelska, prof. UMW;
- Prowadząca: Anna Samsel.
22.06. – godz. 14:00 – Energia Kobieca i Męska
Rozmowa nt. dążenia do balansu/równowagi pomiędzy patriarchatem a matriarchatem. Rozmowę poprzedzi prezentacja wyników badań o andropauzie.
Rozmówczynie_cy:
- Dominika Kulczyk;
- Dr n. med. Andrzej Depko;
- prof. dr hab. n. med. Dariusz Kałka;
- Prowadząca: Kamila Raczyńska.
Prezentacja wyników pierwszego w Polsce badania o andropauzie: Marta Bem i Sebastian Grochala – Kulczyk Foundation.
24.06 – godz. 10:00 – Warsztaty IMPRO „Role kobiece”:
Warsztaty dla kobiet, które czują, które potrzebują, które poszukują – w sobie, w innych, w przestrzeni. Przyjrzymy się w jakich rolach chciałybyśmy być, w jakie wciska nas społeczeństwo, z jakich chciałybyśmy się wyzwolić.
To trzy godziny wspólnej eksploracji, w których poprzez pracę grupową i indywidualną, techniki improwizacji będziemy odkrywać i wzmacniać różne kobiece archetypy. Stworzymy przestrzeń do spotkania, integracji, ale także zabawy i twórczego wyrażania siebie. Poprzez gry impro pozwolimy sobie na spontaniczność, otwartość i wydobycie ukrytych, często nieuświadomionych aspektów kobiecości.
Prowadzące: Agata Kominiak. Jagoda Ptaszyńska i Agnieszka Szałkowska – improwizatorki teatralne z piętnastoletnim doświadczeniem. Przez lata związane z grupą wymyWammy, działającą w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Prywatnie przyjaciółki, zawodowo pasjonatki improwizacji, komunikacji opartej na Porozumieniu bez Przemocy i troski o dobrostan psychiczny. Wspólnie stworzyły projekt”Kolektywnie KREATYWNIE – Narzędziownik Impro dla Dzieci z Domów Usamodzielnienia”, dając młodym ludziom przestrzeń do wyrażania siebie i budowania pewności siebie poprzez sztukę improwizacji.
24.06 – godz. 14:00 – „W poszukiwaniu przodkiń”
Czy pamiętacie imiona swoich babek i prababek? Co wiecie o ich życiu, jakie historie zostały w waszej pamięci? Jakie cechy od nich wzięłyśmy, a co nas uwiera?
W trakcie warsztatów tworzymy kobiece drzewo genealogiczne oraz mandale, upamiętniającą nasze przodkinie.
Prowadząca: Paulina Kirschke – Dziennikarka, badaczka, aktywistka i innowatorka społeczna. Prezeska Fundacji im. Julii Woykowskiej i współzałożycielka Fundacji Muzeum Historii Kobiet. Współautorka wielu projektów i innowacji społecznych. Autorka „Subiektywnego przewodnika śladami kobiet po Wielkopolsce” oraz „Opowieści dla młodych organiczniczek”. Prowadzi autorski podcast „Herstorie Poznania”.
Partnerem cyklu jest miesięcznik Zwierciadło.
Odliczamy i zapraszamy Was do udziału! Rezerwujcie czas i przybywajcie!
Udostępnij informację o wydarzeniu