- Cześć Dziewczyny!
- Debata
ARCHETYPY KOBIECOŚCI
Daty wydarzenia
22.06 / niedziela, godz.11:00

Daty wydarzenia
22.06 / niedziela, godz.11:00
Miejsce wydarzenia
Język
polski
Dostępność
Więcej o dostępności miejsca -> Klub Festiwalowy
Bilety
wstęp wolny
Wraz z przejęciem odpowiedzialności za festiwal Dominika Kulczyk nadała Malcie kobiecą perspektywę, a także obudowała program szeregiem debat, warsztatów i paneli bazujących na ekspertyzie, szerzonej na co dzień w ramach programów Fundacji takich jak „Menopauza bez tabu”, “Cykl Kariery” czy “Równowaga”.
W programie 35. edycji Malta Festival poszerzymy program o współpracę z poznańskimi organizacjami: Fundacją im. Julii Woykowskiej oraz Local Girls Movement a także Chórem Pogłosy i Liceum Da Vinci, wspólnie pracując nad programem warsztatów, debat i inicjatyw wzmacniających kobiety w sferach świadomości, ciała i bytu.
22 czerwca Klub Festiwalowy zamieni się w miejsce wymiany poglądów i myśli dzięki trzem panelom dyskusyjnym – na temat archetypów kobiecości oraz ich symbolicznych i psychologicznych wymiarów; rozmowie nt. roli położnej w opiece nad kobietami w okresie okołomenopauzalnym w Polsce oraz dyskusji na temat dążenia do równowagi pomiędzy patriarchatem a matriarchatem poprzedzonej prezentacją wyników pierwszego w Polsce badania na temat andropauzy.cze
22.06. godz.11:00 – Archetypy kobiecości – Rozmowa nt. Archetypów kobiecości, przybliżenie postaci Niewiasty, Czarodziejki i Wiedzmy (trzy boginie) oraz ich symbolicznym i psychologicznym wymiarom. Rozmowa będzie wstępem do omówienia tematyki przemiany menopauzalnej w kolejnym panelu dyskusyjnym.
Rozmówczynie:
- Dominika Kulczyk
- Izabela Cisek – Malec
- Dr n. hum. Alicja Długołęcka
- Prowadząca: Edyta Żmuda
DOMINIKA KULCZYK – przedsiębiorczyni, inwestorka, filantropka i działaczka społeczna.
Przewodnicząca Rady Nadzorczej Polenergia S.A. od 2019 roku. Buduje i wyznacza strategiczne kierunki rozwoju firmy, dodając do stworzonego przez Dr. Jana Kulczyka projektu wizję odpowiadającą wyzwaniom przyszłości. Polenergia S.A. jako największa prywatna firma energetyczna w Polsce realizuje dziś pionierskie projekty farm wiatrowych na Bałtyku z takimi gigantami jak Equinor i Brookfield. Od połowy 2018, kiedy Dominika Kulczyk przejęła kontrolę nad spółką, jej kapitalizacja wzrosła o ponad 166 procent do poziomu 5,2 mld złotych.
Swoją misję widzi nie tylko w biznesie opartym na zrównoważonym rozwoju, ale też w działaniach filantropijnych, których szczególnym celem jest zwrócenie uwagi na marginalizowane dotychczas wyzwania, z którymi w życiu codziennym i zawodowym mierzą się kobiety w Polsce i na świecie. Pomysłodawczyni, współfundatorka i Przewodnicząca Rady Kulczyk Foundation, która w ciągu 12 lat włączyła się w realizację blisko 250 projektów w 67 krajach, w tym program wspierający walkę z ubóstwem menstruacyjnym i program „menopauza bez tabu”. Celem jest normalizacja naturalnych procesów, dotyczących kobiet i wsparcie ich na różnych etapach życia.
Realizuje ambitne przedsięwzięcia wspierające zdrowie naszej planety. Inicjatorka powstania polskiej fili organizacji ekologicznej Green Cross International. Członkini Rady Programowej UN Global Compact Poland oraz Ambasadorka SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce. Reporterka i producentka, zrealizowała ponad 70 filmów dokumentalnych, m. in. we współpracy z CNN International i TVN Discovery. Mecenaska Malta Festival, jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce, które od ponad trzech dekad kształtuje przestrzeń dialogu między różnymi dziedzinami sztuki, kulturami i ideami, a w nowej odsłonie zaprasza do poznawania świata sztuki z kobiecej perspektywy.
Współzałożycielka Grupy Firm Doradczych Values prowadzącej szkolenia na temat psychologii biznesu. W latach 2013-2016 wiceprezeska Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Ukończyła sinologię na Wydziale Neofilologii oraz politologię na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kształciła się w Szanghaju, Pekinie, w Rockefeller Foundation oraz w Bertelsmann Foundation.
IZABELA CISEK-MALEC – certyfikowana psychoterapeutka PTPA. Zdała egzamin końcowy na analityczkę jungowską na indywidualnej ścieżce szkoleniowej w International Association for Analytical Psychology i oczekuje na otrzymanie tytułu analityka jungowskiego podczas kongresu w Zurichu w sierpniu 2025. Pracą rozwojową i terapeutyczną zajmuje się od kilkunastu lat, prowadziła długoterminowe, roczne oraz intensywne, tygodniowe grupy rozwojowe, często podejmując tematykę obrazów archetypowych znanych z mitologii oraz baśni. Jako pionierka pracy w obszarze menopauzalnej przemiany stworzyła licznie szkolenia i kursy oraz prowadzi sesje indywidualne. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.izabelacisekmalec.pl
DR N. HUM.ALICJA DŁUGOŁĘCKA – absolwentka Wydziału Pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim, doktorka nauk humanistycznych, certyfikowana edukatorka seksualna, wieloletnia wykładowczyni psychosomatyki i rehabilitacji seksualnej w Wydziale Rehabilitacji w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, psychoterapeutka w nurcie humanistyczno-doświadczeniowym.
Od wielu lat zajmuje się edukacją psychoseksualną młodzieży oraz seksualnością kobiet. Jest również autorką i współautorką licznych książek i artykułów naukowych i popularnonaukowych z zakresu zdrowia seksualnego m.in. monografii „Edukacja seksualna”, „Psychoseksualne funkcjonowanie osób z niepełnosprawnością fizyczną”, „Jak się kochać” i „Seks na wysokich obcasach”, „Zwykłej książki o tym, skąd się biorą dzieci”, „Wdzięczność”, „Seks trzyma nas przy życiu”, „Wstyd” , „Seksedpl”, „Przypływ” . Swoją pracę naukową i popularyzatorską poświęca profilaktyce zaburzeń psychoseksualnych, szeroko rozumianej edukacji seksualnej i propagowaniu zdrowia seksualnego. Na co dzień pracuje z klientami w zakresie edukacji psychoseksualnej w Centrum Terapii Lew-Starowicz w Warszawie oraz aktywnie działa w organizacjach pozarządowych.
PROWADZĄCA: EDYTA ŻMUDA – dziennikarka, była redaktor naczelna Charakterów i Psychologii w Praktyce. Prowadzi podcast magazynu Zwierciadło pt. „W kontakcie”. Współpracuje z programem Master Chef Nastolatki TVN. Absolwentka studiów podyplomowych Psychologia Dzieci i Młodzieży na SWPS.
Partnerem cyklu jest miesięcznik Zwierciadło.
Udostępnij informację o wydarzeniu