- Cześć Dziewczyny!
- Debata
ENERGIA KOBIECA I MĘSKA
Daty wydarzenia
22.06 / niedziela, godz.14:00

Daty wydarzenia
22.06 / niedziela, godz.14:00
Miejsce wydarzenia
Język
polish
Dostępność
Więcej o dostępności miejsca -> Klub Festiwalowy
Bilety
free entrance
Wraz z przejęciem odpowiedzialności za festiwal Dominika Kulczyk nadała Malcie kobiecą perspektywę, a także obudowała program szeregiem debat, warsztatów i paneli bazujących na ekspertyzie, szerzonej na co dzień w ramach programów Fundacji takich jak „Menopauza bez tabu”, “Cykl Kariery” czy “Równowaga”.
W programie 35. edycji Malta Festival poszerzymy program o współpracę z poznańskimi organizacjami: Fundacją im. Julii Woykowskiej oraz Local Girls Movement a także Chórem Pogłosy i Liceum Da Vinci, wspólnie pracując nad programem warsztatów, debat i inicjatyw wzmacniających kobiety w sferach świadomości, ciała i bytu.
22 czerwca Klub Festiwalowy zamieni się w miejsce wymiany poglądów i myśli dzięki trzem panelom dyskusyjnym – na temat archetypów kobiecości oraz ich symbolicznych i psychologicznych wymiarów; rozmowie nt. roli położnej w opiece nad kobietami w okresie okołomenopauzalnym w Polsce oraz dyskusji na temat dążenia do równowagi pomiędzy patriarchatem a matriarchatem poprzedzonej prezentacją wyników pierwszego w Polsce badania na temat andropauzy.
22.06. – godz. 14:00 – Energia Kobieca i Męska – Rozmowa nt. dążenia do balansu/równowagi pomiędzy patriarchatem a matriarchatem. Rozmowę poprzedzi prezentacja wyników badań o andropauzie.
Rozmówczynie/cy:
- Dominika Kulczyk
- Dr n. med. Andrzej Depko
- prof. dr hab. n. med. Dariusz Kałka
- Mateusz Damięcki
- Prowadząca: Kamila Raczyńska
Prezentacja wyników pierwszego w Polsce badania o andropauzie: Marta Bem i Sebastian Grochala – Kulczyk Foundation.
DOMINIKA KULCZYK – przedsiębiorczyni, inwestorka, filantropka i działaczka społeczna.
Przewodnicząca Rady Nadzorczej Polenergia S.A. od 2019 roku. Buduje i wyznacza strategiczne kierunki rozwoju firmy, dodając do stworzonego przez Dr. Jana Kulczyka projektu wizję odpowiadającą wyzwaniom przyszłości. Polenergia S.A. jako największa prywatna firma energetyczna w Polsce realizuje dziś pionierskie projekty farm wiatrowych na Bałtyku z takimi gigantami jak Equinor i Brookfield. Od połowy 2018, kiedy Dominika Kulczyk przejęła kontrolę nad spółką, jej kapitalizacja wzrosła o ponad 166 procent do poziomu 5,2 mld złotych.
Swoją misję widzi nie tylko w biznesie opartym na zrównoważonym rozwoju, ale też w działaniach filantropijnych, których szczególnym celem jest zwrócenie uwagi na marginalizowane dotychczas wyzwania, z którymi w życiu codziennym i zawodowym mierzą się kobiety w Polsce i na świecie. Pomysłodawczyni, współfundatorka i Przewodnicząca Rady Kulczyk Foundation, która w ciągu 12 lat włączyła się w realizację blisko 250 projektów w 67 krajach, w tym program wspierający walkę z ubóstwem menstruacyjnym i program „menopauza bez tabu”. Celem jest normalizacja naturalnych procesów, dotyczących kobiet i wsparcie ich na różnych etapach życia.
Realizuje ambitne przedsięwzięcia wspierające zdrowie naszej planety. Inicjatorka powstania polskiej fili organizacji ekologicznej Green Cross International. Członkini Rady Programowej UN Global Compact Poland oraz Ambasadorka SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce. Reporterka i producentka, zrealizowała ponad 70 filmów dokumentalnych, m. in. we współpracy z CNN International i TVN Discovery. Mecenaska Malta Festival, jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce, które od ponad trzech dekad kształtuje przestrzeń dialogu między różnymi dziedzinami sztuki, kulturami i ideami, a w nowej odsłonie zaprasza do poznawania świata sztuki z kobiecej perspektywy.
Współzałożycielka Grupy Firm Doradczych Values prowadzącej szkolenia na temat psychologii biznesu. W latach 2013-2016 wiceprezeska Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Ukończyła sinologię na Wydziale Neofilologii oraz politologię na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kształciła się w Szanghaju, Pekinie, w Rockefeller Foundation oraz w Bertelsmann Foundation.
DR N. MED. ANDRZEJ DEPKO – Neurolog, specjalista seksuolog, Konsultant krajowy w dziedzinie seksuologii. W latach 2015 – 2023 Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej; Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego (PTS); Superwizor psychoterapii zaburzeń seksualnych Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.; Certyfikowany seksuolog sądowy, Kierownik Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Warszawie zajmującej się leczeniem zaburzeń seksualnych kobiet i mężczyzn oraz pacjentów transseksualnych, a także diagnostyką i terapią osób skazanych za przestępstwa seksualne; Kierownik studiów podyplomowych „Seksuologia kliniczna” prowadzonych w Centrum Kształcenia Podyplomowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.; Wykładowca na studiach podyplomowych” Seksuologia Kliniczna” Uniwersytetu SWPS w Warszawie, Katowicach i Sopocie.; Wykładowca w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń seksualnych kobiet i mężczyzn oraz zajmuje opiniowaniem sądowo-seksuologicznym. Od wielu lat szkoli w tej dziedzinie lekarzy i psychologów na warsztatach oraz wykładając na licznych sympozjach, konferencjach i kongresach. Autor licznych publikacji i książek dotyczących sfery seksualności człowieka.; Członek Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej. (ESSM) Członek Światowego Towarzystwa Medycyny Seksualnej. (ISSM)
PROF. DR. HAB. N. MED. DARIUSZ KAŁKA – specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog, androlog, seksuolog i lekarz certyfikowany w obesitologii. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Seksuologii Medycznej. Przewodniczący Sekcji Andrologii i Seksuologii Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości. Ekspert androlog Asian Journal of Andrology organu prasowego Chińskiej Akademii Nauk. Pomysłodawca i organizator pierwszej na świecie Pracowni Kardioseksuologii powołanej na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Autor i współautor ponad 300 prac naukowych i recenzent w kilkudziesięciu międzynarodowych periodykach naukowych o tematyce seksuologicznej, andrologicznej i kardiologicznej. Współpracuje dydaktycznie z kilkoma ośrodkami akademickimi w Polsce.
MATEUSZ DAMIĘCKI
Mateusz Damięcki – absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, aktor filmowy, teatralny, telewizyjny, dubbingowy. Zaangażowany w promocję działań na rzecz ekologii – od 2016 r. honorowy ambasador Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, a od 2022 r. honorowy członek Amnesty International. Charytatywnie działa na rzecz wielu fundacji, w tym Fundacji SMA. Pomysłodawca akcji #hophopchallenge, dzięki której udało się zebrać fundusze na leczenie dzieci cierpiących na SMA oraz poszerzyć wiedzę o tej chorobie.
PROWADZĄCA: KAMILA RACZYŃSKA
Kamila Raczyńska, szkoleniowiec i edukatorka seksualna, od 20 lat zajmująca się tematem szeroko rozumianego dobrostanu kobiet i mężczyzn. Współautorka dwóch książek i podkastu na temat zdrowia i seksualności.
PREZENTACJA WYNIKÓW PIERWSZEGO W POLSCE BADANIA O ANDROPAUZIE „ANDOPAUZA BEZ TABU”:
MARTA BEM – Psycholożka, Koordynatorka projektów w Kulczyk Foundation. W Kulczyk Foundation pracuje przy projektach wspierających równość płci, edukację oraz budowanie świadomości w zakresie zdrowia menstruacyjnego i menopauzalnego. Posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami społecznymi i budowaniu partnerstw międzysektorowych. Angażuje biznes do działań, które edukują pracowników i pracowniczki w tematach, które są istotne społecznie, ale także przyczyniają się do eliminowania nierówności w miejscach pracy.
SEBASTIAN GROCHALA – Z branżą komunikacji, PR oraz marketingu związany od ponad dekady. Praktyk szeroko rozumianych komunikacji, PR oraz marketingu w dużych firmach, organizacjach pozarządowych i instytucjach samorządowych. Chętnie i regularnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami ze studentami oraz pracownikami Działów Marketingu i Komunikacji na różnego rodzaju konferencjach, warsztatach i spotkaniach. Laureat Konkursu Dyrektor Marketingu roku 2020/2021 w kategoriach: Best COVID Marketing Response oraz dla najlepszego zespołu marketingu. Wykładowca na kierunku „Dziennikarstwo i komunikacja społeczna” w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Absolwent Filologii Polskiej na Uniwersytecie Łódzkim oraz studiów „PR i Strategiczne Komunikowanie w Firmach” na SGH w Warszawie.
Partnerem cyklu jest miesięcznik Zwierciadło.
Udostępnij informację o wydarzeniu