- Scena filmowa
- Plener
- Film
KINO KOBIET: BO WE MNIE JEST SEKS
Daty wydarzenia
25.06 / środa, godz.21:00

Daty wydarzenia
25.06 / środa, godz.21:00
Miejsce wydarzenia
Czas trwania
3 godz.
Język
polski z napisami angielskimi
Dostępność
Dostępność miejsca, w którym odbywa się wydarzenie -> Stary Rynek
Bilety
Bezpłatne wejściówki można pobrać najwcześniej w dniu poprzedzającym projekcję i w dniu projekcji. Jedna osoba może pobrać maksymalnie dwie wejściówki na dany wieczór.
Kino kobiet. Cykl filmowy z rozmową w roli głównej i spotkania z wybitnymi twórczyniami polskiej kinematografii.
25 czerwca (środa) – „Bo we mnie jest seks”, reż. Katarzyna Klimkiewicz
Goście: Katarzyna Klimkiewicz (reżyserka), Maria Dębska (aktorka), Katarzyna Kierzek – psycholożka/seksuolożka z Kliniki Uniwersytetu SWPS
Opis filmu: Film opowiada o turbulentnym życiu Kaliny Jędrusik, jej miłościach, karierze i skandalach, które uczyniły ją ikoną polskiej kultury. Akcja rozgrywa się w latach 60. XX wieku w Warszawie. W filmie pojawiają się postaci z życia Kaliny Jędrusik, takie jak jej mąż Stanisław Dygat, Lucek (postać inspirowana Wojciechem Gąssowskim), Jeremi Przybora, Barbara Krafftówna, Kazimierz Kutz i Tadeusz Konwicki. Film „Bo we mnie jest seks” przedstawia zarówno blaski, jak i cienie życia Kaliny Jędrusik, jej wzloty i upadki w karierze oraz skandale, które sprawiły, że stała się legendą.
Malta Festival zaprasza na wyjątkowy filmowy cykl „Kino kobiet”, którego bezpłatne pokazy i spotkania odbywać się będą od 20 do 28 czerwca na Starym Rynku w Poznaniu. Choć na pierwszy plan wysuwają się znakomite filmy, tym, co nada całości unikalnego charakteru, będą pogłębione nocne rozmowy ze znakomitymi twórczyniami i twórcami polskiej kinematografii. Wśród zaproszonych gościń pojawią się reżyserki: Kinga Dębska, Agnieszka Holland, Agnieszka Smoczyńska, Maria Zbąska a także aktorki: Maria Dębska, Dorota Kolak, Marta Ojrzyńska. Partnerować im będą ekspertki i eksperci Uniwersytetu SWPS, uzupełniając prezentowane historie o nowe konteksty i znaczenia. Będzie to unikalna okazja, aby spotkać się, porozmawiać w tak wyjątkowym gronie nie tylko o filmach.
Cykl „Kino kobiet” to nowy rozdział w historii festiwalu, który w swojej odświeżonej odsłonie zaprasza do dialogu. Program cyklu wpisuje się w charakter Malta Festival jako miejsca wymiany myśli. Wszystkie pokazy zakończą się rozmowami, do których zaproszone zostały nie tylko twórczynie filmów, ale również gościnie i goście specjalni – osoby eksperckie z Uniwersytetu SWPS z zakresu psychologii, kulturoznawstwa czy praktyki społecznej. Spotkania poprowadzi dziennikarka filmowa i publicystka Anna Serdiukow, która zachęca:
Każda projekcja zamieni się w wielogłosową wymianę myśli, uczuć i doświadczeń. Wspólnie zastanowimy się nad tym, co w tych historiach rezonuje najmocniej – i dlaczego.
To właśnie kino – w szczególności kino tworzone przez kobiety – stało się w tym roku punktem wyjścia do spotkań i rozmów na ważkie tematy: o bliskości i przemocy, o dorastaniu i samotności, o uzależnieniach, klasowości, seksualności i społecznym wykluczeniu.
Spotkania odbędą się w przytulnej, domowej atmosferze, gdzie o komfort publiczności zadbała firma VOX – polska marka wnętrzarska od lat związana z festiwalem Malta i zaangażowana w działania kulturalne.
Filmy zaprezentowane zostaną z angielskimi napisami, co umożliwi udział także międzynarodowej publiczności.
Projekcje będą odbywać się o godz. 21:00 w pasażu Quadro na Starym Rynku. Tuż po ich zakończeniu organizatorzy zapraszają na spotkanie i rozmowy z udziałem reżyserek prezentowanych obrazów.
Bezpłatne wejściówki można pobrać najwcześniej w dniu poprzedzającym projekcję i w dniu projekcji. Jedna osoba może pobrać maksymalnie dwie wejściówki na dany wieczór.
- 20 czerwca (piątek) – „Imago”, reż. Olga Chajdas
Goście: Olga Chajdas (reżyserka), Justyna Wasilewska (aktorka), dr Anna Kubiak – psycholog z Uniwersytetu SWPS
- 21 czerwca (sobota) – „To nie mój film”, reż. Maria Zbąska
Goście: Maria Zbąska (reżyserka), Krzysztof Wiśniewski – operator kamery, dr Aleksandra Plata – psycholog, seksuolog z Kliniki Uniwersytetu SWPS
- 22 czerwca (niedziela) – „Inni ludzie”, reż. Aleksandra Terpińska
Goście: Aleksandra Terpińska, Marta Ojrzyńska (aktorka), dr Anna Kubiak – psycholog z Uniwersytetu SWPS
- 23 czerwca (poniedziałek) – „Córki dancingu”, reż. Agnieszka Smoczyńska
Goście: Agnieszka Smoczyńska (reżyserka), Robert Bolesto (autor scenariusza), Marta Mazurek (aktorka), dr Agnieszka Trawicka – psycholożka/seksuolożka z Kliniki Uniwersytetu SWPS
- 24 czerwca (wtorek) – „Zabawa, zabawa”, reż. Kinga Dębska
Goście: Kinga Dębska (reżyserka), Dorota Kolak (aktorka), Julia Bączek – psycholog, psychoterapeutka z Kliniki Uniwersytetu SWPS
- 25 czerwca (środa) – „Bo we mnie jest seks”, reż. Katarzyna Klimkiewicz
Goście: Katarzyna Klimkiewicz (reżyserka), Maria Dębska (aktorka), Katarzyna Kierzek – psycholożka/seksuolożka z Kliniki Uniwersytetu SWPS
- 26 czerwca (czwartek) – „Kobieta samotna”, reż. Agnieszka Holland
Gość: Agnieszka Holland (reżyserka)
- 27 czerwca (piątek) – „Europa Europa”, reż. Agnieszka Holland
Bez spotkania
- 28 czerwca (sobota) – „Jezioro słone”, reż. Katarzyna Rosłaniec
Goście: Katarzyna Rosłaniec (reżyserka), Katarzyna Butowtt (aktorka), dr Katarzyna Grunt-Mejer – psycholog, seksuolog z Uniwersytetu SWPS
Udostępnij informację o wydarzeniu