- Cześć Dziewczyny!
- Debata
Z MENOPAUZĄ – DO POŁOŻNEJ!
Daty wydarzenia
22.06 / niedziela, godz.12:30

Daty wydarzenia
22.06 / niedziela, godz.12:30
Miejsce wydarzenia
Język
polski
Dostępność
Więcej o dostępności miejsca -> Klub Festiwalowy
Bilety
wstęp wolny
Wraz z przejęciem odpowiedzialności za festiwal Dominika Kulczyk nadała Malcie kobiecą perspektywę, a także obudowała program szeregiem debat, warsztatów i paneli bazujących na ekspertyzie, szerzonej na co dzień w ramach programów Fundacji takich jak „Menopauza bez tabu”, “Cykl Kariery” czy “Równowaga”.
W programie 35. edycji Malta Festival poszerzymy program o współpracę z poznańskimi organizacjami: Fundacją im. Julii Woykowskiej oraz Local Girls Movement a także Chórem Pogłosy i Liceum Da Vinci, wspólnie pracując nad programem warsztatów, debat i inicjatyw wzmacniających kobiety w sferach świadomości, ciała i bytu.
22 czerwca Klub Festiwalowy zamieni się w miejsce wymiany poglądów i myśli dzięki trzem panelom dyskusyjnym – na temat archetypów kobiecości oraz ich symbolicznych i psychologicznych wymiarów; rozmowie nt. roli położnej w opiece nad kobietami w okresie okołomenopauzalnym w Polsce oraz dyskusji na temat dążenia do równowagi pomiędzy patriarchatem a matriarchatem poprzedzonej prezentacją wyników pierwszego w Polsce badania na temat andropauzy.
22.06. godz. 12:30 – Z menopauzą – do położnej! – Rozmowa nt. transformacji menopauzalnej oraz roli położnej w opiece nad kobietami w okresie okołomenopauzalnym w Polsce i związanym z tym projekcie Kulczyk Foundation
Rozmówczynie:
- Prof. n. med. i n. o zdr. Grażyna Iwanowicz-Palus
- Dr hab. n. med. i n. o zdr. Małgorzata Wojciechowska;
- Dr n. med. Monika Przestrzelska,
- Prowadząca: Anna Samsel
PROF. N. MED. I N. O ZDR. GRAŻYNA J. IWANOWICZ-PALUS – Położna, specjalistka w dziedzinie zdrowia publicznego, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego oraz w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego dla położnych; Kierowniczka Zakładu Opieki Specjalistycznej w Położnictwie na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.; Konsultantka Krajowa w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno -położniczego, Członkini Komitetu Zdrowie Publiczne Polskiej Akademii Nauk, Członkini Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych, Ekspertka Polskiej Komisji Akredytacyjnej, Członkini Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Położnych, Przewodnicząca Państwowej Komisji Egzaminacyjnej w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno -położniczego, w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego dla położnych oraz w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego.
Członkini wielu zespołów eksperckich w zakresie ustawodawstwa zawodowego, kształcenia przeddyplomowego i podyplomowego położnych oraz w zakresie opieki okołoporodowej.
DR HAB. N. MED. I N. O ZDR. MAŁGORZATA WOJCIECHOWSKA – położna, psycholog, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego; adiunkt w Zakładzie Praktycznej Nauki Położnictwa Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytet Medyczny w Poznaniu; Konsultant Wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego województwa lubuskiego.
DR N. MED. MONIKA PRZESTRZELSKA – prof. UMW, położna, soecjalistacw dziedzinie pielęgniarstwa położniczego, absolwentka studiów podyplomowych Seksuologia Kliniczna, konsultant wojewódzki dla województwa dolnośląskiego w dziedzinie pielęgniarstwa położniczego i ginekologicznego. Nauczyciel akademicki, Kierownik Katedry Położnictwa UM we Wrocławiu. Współautor i wykładowca kursu dokształcającego dla położnych Edukacja w okresie transformacji menopauzalnej. W obszarze jej zainteresowań naukowych i dydaktycznych jest seksualność człowieka, okres transformacji menopauzalnej i opieka położnej nad kobietami ze szczególnymi potrzebami.
PROWADZĄCA: ANNA SAMSEL – Menedżerka Projektów w Kulczyk Foundation. Pycholożka i trenerka grupowa z wieloletnim doświadczeniem w biznesie i organizacjach pozarządowych. Od 8 lat pracuje w Kulczyk Foundation, gdzie odpowiada za projekty mające na celu budowanie świadomości w kwestiach dotyczących kobiet. Prowadzi projekt „Menopauza bez tabu”, którego celem jest budowanie świadomości dotyczącej menopauzy oraz wprowadzanie rozwiązań wspierających kobiety w okresie transformacji menopauzalnej.
Partnerem cyklu jest miesięcznik Zwierciadło.
Udostępnij informację o wydarzeniu