- Scena na ulicach
- Teatr
- Instalacja
- Teatr uliczny
- Sztuki wizualne
ŻÓŁW GAUGUINA
Daty wydarzenia
13.09 / piątek, godz.21:00
Daty wydarzenia
13.09 / piątek, godz.21:00
Miejsce wydarzenia
Czas trwania
1 godz.
Język
Francuski z napisami polskimi
Dostępność
- Wydarzenie odbywa się na otwartej przestrzeni. Występują naturalne odgłosy miasta
- Brak barier architektonicznych
- Dostępna toaleta przystosowana do osób z niepełnosprawnościami, na wyposażeniu toalety przewijak dla dzieci
- Istnieje możliwość przybycia z psem przewodnikiem
- Na widowni wyznaczona strefa dla osób z niepełnosprawnością (także czasową) oraz kobiet w zaawansowanej ciąży umożliwiająca bezpieczny odbiór spektaklu
Więcej informacji przeczytasz na stronie z opisem miejsca.
Dostępność miejscaBilety
wstęp wolny
W ramach programu Malta Festival Plac Wolności zamieni się na jeden wieczór w wielką pracownią malarską, na której francuska Compagnie Lucamoros rozstawi gigantyczną sztalugę: scenę plenerowego, plastyczno-muzycznego spektaklu Żółw Gauguina, który po raz pierwszy pokazany będzie w Polsce. Spektakl dla całej rodziny gramy po dobranocce i po zmroku w piątkowy wieczór.
Słyszałem, że podczas jednego z pobytów na Markizach Paul Gauguin wpadł na pomysł malowania bezpośrednio na skorupie młodego, żywego żółwia zagubionego na plaży. Lubię myśleć, że dzięki długowieczności tego gatunku jedno z dzieł malarza, z dala od chciwości spekulantów, do dziś w głębinach oceanu, we własnym, mobilnym muzeum.
Czy istnieje historia, która mogłaby być bardziej odpowiednia do zilustrowania naszej wyjątkowej wizji sztuki, a zwłaszcza malarstwa?
Naszą ideą jest to, aby nie robić tego na falach oceanu Polinezji, ale w miejskim gąszczu, w miejscu publicznym, ustawiając tam wcześniej naszą ogromną sztalugę. Nasza muzyka na żywo oraz głosy narratora i samych malarzy zastąpią szum fal i szelest wiatru w liściach palm kokosowych, które musiały być tłem dla działań Gauguina. Tworzymy obrazy, inspirowane początkową fascynacją cieniami, z ich fantastyczną mocą sugestywną; to praca o transparentności, jednoczesnej obecności i nieobecności (…).
W ten sposób szkicujemy zarysy niespotykanej dotąd formy teatru, z dużą ilością cieni, pociągnięć pędzla i kamer – teatru, w którym iluzje tworzone są na żywo, na oczach widzów, gdzieś pomiędzy „zrób to sam” a dopracowaną technologią, w którym aktorami są sztuki plastyczne, muzyka i teksty splecione ze sobą. Kontynuujemy nasze poszukiwania, mając nadzieję na przebicie się przez tajemnicę nieodpartej fascynacji ludzkości ruchomymi obrazami.
Luc Amoros
Scenariusz i reżyseria: Luc Amoros
Artystki i artyści/ malarze i malarki: Lou Amoros Augustin, Agnès Bourgeois, Sylvie Eder, Léa Noygues, , Emmanuel Perez, Thomas Rebischung
Narratorka: Brigitte Gonzalez
Muzyka: Alexis Thépot
Choreografia: Eric Lutz
Kostiumy: Pauline Kocher
Kierownik techniczny: Vincent Frossard
Światła: Vincent Frossard or Régis Reinhardt
Dźwięk: Thomas Kaiser
Muzyka na żywo: Ignacio Plaza Ponce
Dyrektor techniczny: Vincent Frossard
Scena: Nicolas Jaeck
Administracja: Marjolaine Jacobi
Udostępnij informację o wydarzeniu