- Wiedźmy
- Warsztaty
WARSZTAT „JESTEM BABĄ JAGĄ”
Daty wydarzenia
11.09 / środa, godz.17:00
Daty wydarzenia
11.09 / środa, godz.17:00
Miejsce wydarzenia
Bilety
Wstęp wolny.
Obowiązują zapisy na warsztat pod adresem kontakt@historiakobiet.org.
W temacie maila należy wpisać „Zgłoszenie na warsztaty”.
Baba Jaga przemawia do nas na wiele sposobów. Jest nie tylko wiedźmą, ale także inicjatorką i przewodniczką dusz. Podczas warsztatów będzie się można zapoznać z wybranymi aspektami tej tajemniczej postaci, zagłębić się w jej znaczenia i obszary działalności jako jednej z najpotężniejszych mitologicznych czarownic. Następnie każda osoba uczestnicząca w warsztacie dowie się, kim dla niego jest Baba Jaga. Kiedy pojawiła się w danym życiu i jak może pomóc. Wspólna dyskusja i praca nad jej postacią zaprowadzą do odkrycia własnej Baby Jagi, której własnoręcznie namalowany portret będzie można zabrać ze sobą.
Warsztat poprowadzą:
- Dr Anna Jankowiak – archeolożka, naukowczyni, publicystka, blogerka (w sieci @wiedźma_od_wiedzy). W badaniach naukowych skupia się na dawnych kulturach i ich adaptacji we współczesnym świecie, zwłaszcza w propagandzie nazistowskiej. Bada historię czarownic i osób zajmujących się magią oraz postrzeganie ich w kulturach i epokach, ze szczególnym uwzględnieniem starożytności, wczesnego średniowiecza oraz nowożytnych procesów o czary. Ważne miejsce w jej badaniach zajmują także archetypy bogiń i bohaterek oraz adaptacja tych motywów we współczesności. Autorka „Bestii antyku. Potwory i demony w starożytnym świecie Greków i Rzymian”.
- Agata Kominiak – trenerka, pedgagożka, aktywistka, twórczyni działań, liderka zmian. Autorka warsztatów o sprawczości. Inicjatorka petycji złożonej na sesji rady gminy prowadzącej do uhonorowania ulicy kobiecym nazwiskiem – Heleny Szafran. Wprowadza dziewczyny w świat polityki, dzięki grze stworzonej w duchu innowacji społecznej. Uczy eduliderów i eduliderki, jak wykorzystywać wspomnianą grę w procesie wzmacniania nastolatek. Twórczyni i realizatorka warsztatów dla nastolatek, młodzieży oraz dorosłych kobiet.
Zapisy na warsztat pod adresem kontakt@historiakobiet.org. W temacie maila należy wpisać „Zgłoszenie na warsztaty”.
Udostępnij informację o wydarzeniu