WYJĄTKOWY DZIEŃ WARSZTATÓW KULCZYK FOUNDATION

W ramach 35. edycji Malta Festival zapraszamy do udziału w wyjątkowym dniu warsztatowym, który odbędzie się 24 czerwca w Klubie Festiwalowym. To część programu realizowanego we współpracy z Kulczyk Foundation oraz poznańskimi organizacjami społecznymi, skoncentrowanego na wzmacnianiu kobiet w obszarach świadomości, ciała i bytu. Warsztaty stanowią kontynuację i rozwinięcie działań fundacji takich jak “Menopauza bez tabu”, “Cykl Kariery” czy “Równowaga”, a także efekt wspólnej pracy z Fundacją im. Julii Woykowskiej i Fundacji Muzeum Historii Kobiet.
Tego dnia zaprosimy uczestniczki do dwóch spotkań – każde z nich będzie okazją do przyjrzenia się sobie z innej perspektywy: poprzez ruch, improwizację i twórczą ekspresję oraz poprzez pracę z pamięcią, historią i dziedzictwem.
24.06 – godz. 10:00 – Warsztaty IMPRO „Moje role moja siła”,
O godzinie 10:00 rozpoczną się warsztaty IMPRO „Role kobiece” – stworzone z myślą o kobietach, które czują, potrzebują i poszukują. W trakcie trzech godzin pracy – indywidualnej i grupowej – przyjrzymy się temu, w jakie role społeczne wchodzimy, w jakie jesteśmy wtłaczane i z jakich chciałybyśmy się uwolnić. Posłużymy się technikami teatralnej improwizacji, by wydobyć różne kobiece archetypy, odnaleźć w sobie siłę, swobodę i spontaniczność. Warsztaty prowadzą Agata Kominiak, Jagoda Ptaszyńska i Agnieszka Szałkowska – improwizatorki z wieloletnim doświadczeniem, twórczynie działań artystycznych i edukacyjnych opartych na empatii, komunikacji i trosce o dobrostan.
Zapisy:
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!
Zgłoszenia, zawierające imię, nazwisko, adres email oraz numer telefonu prosimy kierować na adres:
Osoby zakwalifikowane otrzymają potwierdzenie udziału.
24.06 – godz. 14:00 – „W poszukiwaniu przodkiń”,
O godzinie 14:00 zapraszamy na warsztat „W poszukiwaniu przodkiń”, podczas którego uczestniczki będą tworzyć kobiece drzewa genealogiczne i mandale poświęcone pamięci o kobietach w ich rodzinach. To intymna, refleksyjna praca z pytaniami: jakie cechy odziedziczyłyśmy, co nas wzmacnia, a co uwiera; co zostało zapomniane, a co warto przywołać. Warsztat poprowadzi Paulina Kirschke – dziennikarka, badaczka i prezeska Fundacji im. Julii Woykowskiej, inicjatorka wielu projektów związanych z pamięcią kobiet i współautorka polityki równościowej miasta Poznania.
Zapisy:
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!
Zgłoszenia, zawierające imię, nazwisko, adres email oraz numer telefonu prosimy kierować na adres:
Osoby zakwalifikowane otrzymają potwierdzenie udziału.
Udostępnij informację o wydarzeniu